„Daj im znak, że święta są już dziś …” – świąteczne podarunki SKCZ ubieranych środków w czasie adwentu wolontariuszom udało się zrobić 115 paczek słodkości, z którymi udali się z życzeniami świątecznymi do osób starszych, schorowanych i samotnych z parafii Pokój, Fałkowice, Zawiść oraz Dąbrówka Dolna. Gimnazjaliści nie zapomnieli również o osobach, które wspierają pracę naszego SKC i nam kibicują, ich również odwiedzili i składając im Bożonarodzeniowe życzenia.

 

Wielką radość sprawiło nam robienie prezentów dla dzieci, których rodzice przebywają w więzieniu, a one albo w domach dziecka, albo u prawnych opiekunów. Wzruszyliśmy się czytając listy napisane przez więźniów, w których prosili o paczki dla swoich dzieci, dzięki nim kolejny raz zobaczyliśmy jak o wiele więcej otrzymaliśmy i że mamy za co dziękować. W sumie zrobiliśmy 40 paczek pod choinkę.

Cieszymy się, że wspólnymi siłami mogliśmy sprawić, że uśmiech pojawił się na tak wielu twarzach. A wspólnie spędzony czas przy pracy, kolejny raz pokazał nam, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

 

Izabela Matuszewska