„ Czekając na … Caritas” – czyli adwentowy czas w SKC

Adwent, to dla młodych wolontariuszy czas oczekiwania i roratnich spotkań przy swoich parafiach, ale również wielkie przygotowania do akcji bożonarodzeniowych organizowanych przez nasze koło.

Już w przedostatni weekend listopada grupa wolontariuszy spotkała się w GOSiR w Pokoju, gdzie z pomocą pani Moniki Żołnowskiej wykonała piękne adwentowe wieńce, które zostały sprzedane w pierwszą niedzielę adwentu. Nie zabrakło również wspólnego pieczenia pierników, tym razem w pokojowskiej piekarni, dzięki pomocy pani Anieli Bitner i pana Zbigniewa  Żurowskiego. W naszych wypiekach towarzyszyły nam mamy, Panie: Weronika Scheitza, Elżbieta Walas i Joanna Kucharska. Wyśmienite pierniczki dla naszych podopiecznych, których odwiedzamy w czasie świąt, wypiekały się w radosnej i rodzinnej atmosferze. Po długich i częstych próbach do akcji ruszyła również nasza schola, która tradycyjnie swoim śpiewem i czytaniem Słowa Bożego uświetniła Msze Święte w wybranych parafiach. W tym roku gościliśmy w Pokoju i Fałkowicach.

 

Dochód z naszych adwentowych akcji przeznaczony został na zorganizowanie odwiedzin osób starszych, samotnych i schorowanych w parafiach, z których pochodzimy oraz zrobienie paczek dla dzieci z domów dziecka oraz tych, których rodzice przebywają w więzieniu.

Wszystkim za okazaną pomoc i życzliwość z serca dziękujemy.

Izabela Matuszewska