„ Czy naprawdę wierzysz??” – rekolekcje formacyjne wolontariuszy SKC

Przed rozpoczęciem adwentu i wielkich przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze Caritas uczestniczyli w trzydniowych rekolekcjach formacyjnych, które tradycyjnie odbyły się w domku brynickim. Temat przewodni stanowiło pytanie, które równocześnie było tytułem najnowszego filmu ewangelizacyjnego „Czy naprawdę wierzysz?”. Wprowadzenie do filmu, a następnie jego projekcja pomogły nam rozpocząć nasze rozważania i skłoniły nas do poszukiwania indywidualnej odpowiedzi na pytanie: czy jako człowiek wierzący, chrześcijanin, wolontariusz naprawdę wierzę w Boga i jakie znaczenie dla mnie ma znak krzyża. Czas spotkań w grupach z animatorami, konferencji, Mszy Świętej, adoracji stanowił ogromną pomoc, by móc zastanowić się, pomyśleć i szczerze odpowiedzieć.

 

Stałe punkty programu, o których mowa powyżej były przeplatane spotkaniami przy herbatce i wspólnymi grami, warsztatami plastycznymi, na których udało nam się wykonać ponad 130 świątecznych kartek, spacerami po okolicy oraz pogodnymi wieczorami.

Po raz kolejny wspólnie spędzony czas rekolekcji pomógł nam choć na chwilę zapomnieć o codziennych, szkolnych obowiązkach, wyciszyć się, pobyć razem we wspólnocie z sobą, ale przede wszystkim z Jezusem – bez którego absolutnie nic nie miałoby sensu.

 

Izabela Matuszewska