Wakacje z przyjacielem

 

 

Wakacje to czas kiedy każdy z nas, a zwłaszcza uczeń, chce się pozbyć myśli o nauce i ciężkich sprawdzianach. Rzucić plecak z książkami w kąt i swobodnie odpoczywać przez 2 miesiące. Pozbyć się smutnych myśli, trosk i obaw. Są jednak rzeczy, których nigdy nie można wyrzucić… Przyjaźń, miłość, dobroć… oraz nasza relacja z Panem Bogiem. 

My, wolontariusze SKC, czas relaksu i odpoczynku chcieliśmy spędzić w gronie swoich przyjaciół, a przede wszystkim z Jezusem, dlatego z chęcią zapisaliśmy się na tydzień rekolekcji w Brynicy. Tematem przewodnim była przyjaźń. Na spotkaniach uświadamialiśmy sobie jak ważni są nasi bliscy. Zastanawialiśmy się czym charakteryzuje się prawdziwa przyjaźń i jak ją pielęgnować.                   

Nasz szalony tydzień rozpoczął się niedzielnym ogniskiem. Zabawy, tańce i śpiewy nie miały końca. Ale trzeba było oszczędzać siły na jeszcze większe atrakcje. Drugiego dnia wybraliśmy się na kajaki do Zagwiździa, gdzie dotarliśmy rowerami. Podczas jazdy podziwialiśmy piękne Stobrawskie lasy.Po przyjeździe na miejsce wszyscy ochłodzili się w rzece. Następnie dobraliśmy się w pary do kajaków. Trasa wcale nie należała do najłatwiejszych, ale to nie stanowiło dla nas problemu. Mimo zmęczenia i wodorostów we włosach bawiliśmy się wesoło i radośnie. Dzień zakończyliśmy grając w różne gry planszowe. Dzień trzeci był najbardziej oczekiwany. Po śniadaniu pojechaliśmy autobusem do aquaparku w Rudzie Śląskiej. Liczne atrakcje parku wodnego zachwyciły nas. Nie było czasu na nudę. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do „McDonalda”, by zaspokoić głód. Środa była dniem skupienia, odpoczynku i refleksji. Cały dzień spędziliśmy w Brynicy. Po śniadaniu udaliśmy się do kościoła parafialnego na Mszę, którą odprawiał ks. Krzysztof Rusinek. W ciągu dnia uczestniczyliśmy w przygotowanych przez animatorów spotkaniach o przyjaźni z Jezusem. Był również czas na indywidualną medytację ikony Przyjaciela, która towarzyszyła nam każdego dnia rekolekcji. Wieczór tradycyjnie pełen był zabaw i szaleństw. Wraz z zaproszoną młodzieżą z Brynicy bawiliśmy się w podchody i uwielbiane przez nas świetliki. Kolejnego dnia wstaliśmy o godzinie 6., by zdobyć górę Ślężę, a później przeżyć niezwykłe emocje w parku linowym. Mimo strachu i dużej wysokości, każdy dobrze się bawił. Szybko nadszedł ostatni dzień, piątek. Mimo odczuwalnego zmęczenia nikt nie chciał wracać do domu. Po śniadaniu przyjechał do nas ks. Jarek Staniszewski- nasz diecezjalny koordynator SKC. Przy zrobionym przez nas w ogrodzie ołtarzu, uczestniczyliśmy w ostatniej wspólnej rekolekcyjnej Mszy Świętej. Żadne z nas nie zauważyło kiedy minęło te kilka godzin i trzeba było się żegnać.

Czas Wakacji  z Przyjacielem pozostanie na długo w naszej pamięci.Dzięki rekolekcjom mogliśmy jako wolontariusze jeszcze lepiej się poznać i zawiązać wspólnotę. Spędzone razem dni pokazały nam również jak ważna jest w naszym życiu przyjaźń zarówno ta ludzka jak i Boża.

 

                                                                                                                                                                            Teresa Walas

 

PISALI O NAS: http://opole.gosc.pl/doc/2642964.Wakacje-z-Przyjacielem

 

FILMIKI Z REKOLEKCJI: https://www.youtube.com/watch?v=5wEMf-kx47Q – autor Wiktoria Sciana

 

https://www.youtube.com/watch?v=LZqoIruEiaU&feature=youtu.be – autor Marcin Czaiński

 

https://www.youtube.com/watch?v=osyq9FWbQ3o&feature=youtu.be – autor Teresa Walas