Śladami Świętego Jana Pawła II - Akademia z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji Papieża Polaka

Dnia 27.04. 2015r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pokoju odbył się apel upamiętniający postać świętego Jana Pawła II. Organizatorami uroczystości byli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, którzy w ten sposób chcieli oddać cześć ukochanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, oraz wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi za Jego posługę miłości: Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, nękanemu przez wojny i niesprawiedliwość, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych. Przede wszystkim za to, że tak kochał dzieci i młodzież. Wiedział doskonale, czym biją młode serca.

Wolontariusze wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością wśród której należy wymienić społeczność szkolną Publicznego Gimnazjum oraz Publicznej Szkoły Podstawowej. Ogromną radość w sercu każdego sprawił gościnny występ zespołu z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego z Opola. Śpiew kleryków pięknie uświetnił szkolną akademię. Program artystyczny przygotowany przez młodych wolontariuszy pozwolił zgromadzonej publiczności wyruszyć w podróż śladami świętego. Gimnazjaliści przypomnieli nie tylko najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyła, ale przede wszystkim przypomnieli Jego naukę, która powinna przyświecać nam każdego dnia. Na koniec dla przybyłych gości młodzi przygotowali filmik zatytułowany „Śladami Świętego Polaka z Wadowic”.

Niech świadectwo życia papieża Polaka będzie dla nas przykładem życia. Obyśmy nie bali się świętości, która jest miłością, wolnością i prawdą, ale do niej dążyli … Kochany Święty Janie Pawle II dziękujemy, że nam błogosławisz, chcemy zapewnić Cię, że Twoje słowa zawsze zostaną w naszej pamięci, chcemy być nadzieją dla świata… chcemy za Twoim przykładem być świadkami miłości w naszej szkole, domu i wszędzie tam gdzie przebywamy…

Link do galerii: TUTAJ