Spotkanie ze Zmartwychwstałym w drodze do Emaus - Rekolekcje Szkolnego Koła Caritas

W dniach 17-19.04. 2015r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeżywali swoje wielkanocne rekolekcje. Tradycyjnie w domku brynickim młodzi spędzili trzy dni, podczas których pielęgnowali relację nie tylko względem siebie nawzajem, ale przede wszystkim relację z Najlepszym Przyjacielem – Jezusem. Uczestnicząc w codziennej Eucharystii, wspólnej modlitwie, śpiewie a także spotkaniach w grupach, prowadzonych przez studentów Wydziału Teologicznego zgłębiali wielkanocne tajemnice wiary. Dzięki rozważaniu Słowa Bożego młodzi wolontariusze poznawali „przepis” jak stać się dobrym uczniem Jezusa, w jaki sposób naśladować Go każdego dnia i przynosić dobre owoce.

Rekolekcje to czas pogłębiania wiary, ale i integracji wspólnoty. Pogodne wieczory pomogły nam na nowo zbliżyć się do siebie i lepiej poznać. Piątkowy wieczór na długo zostanie w naszej pamięci, bo spędziliśmy go dość nietypowo . Wybraliśmy się do lasu, by zagrać w terenową grę „świetliki”, choć było ciemno i nie za ciepło, a las nam nieznany, wszyscy świetnie się bawili a na dodatek przekonali, że „strach ma wielkie oczy, ale gdy jesteśmy razem to nas nie zaskoczy”. Nie zabrakło również wspólnego oglądania dobrego filmu i ciepłego kakao oraz wielu innych radosnych gier i zabaw.
W niedzielę po Mszy Świętej i wspólnym obiedzie, wszyscy wybraliśmy się na odwiedziny do Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Rozegraliśmy z klerykami mecz piłki nożnej, wszyscy wspaniale się bawili, zarówno grające drużyny, jak i dopingująca młodzież.
Nasze wielkanocne rekolekcje pomogły nam na nowo „naładować nasze akumulatory wiary”, by przez kolejne miesiące służyć i nieść radość bliźnim.

Link do galerii: TUTAJ