… radość przemienionych serc … Światowy Dzień Wolontariusza

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny obchodzili Światowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zorganizowali uroczystą akademię. Na widowni oprócz społeczności szkolnej i grona pedagogicznego, pojawili się zaproszeni goście: p. Zofia Bąkowska, Aniela Bitner- reprezentantki parafialnego zespołu Caritas, oraz nasz diecezjalny koordynator ks. Jarek Staniszewski.
Gimnazjaliści przedstawili piękny występ artystycznych, którego celem było pokazanie jak wolontariat przemienia ludzkie serca. Obok wierszy, piosenek, młodzież odegrała scenkę teatralną- autorstwa naszej wolontariuszki Niny Bąkowskiej. W czasie apelu zgromadzona publiczność mogła również zobaczyć nowy film, pokazujący działalność naszego Szkolnego Koła Caritas.
Bardzo ważnym momentem uroczystości było przyjęcie nowych gimnazjalistów do wspólnoty SKC i złożenie przed społecznością szkolną przysięgi wolontariusza.
Cieszymy się, że nasze grono stale się powiększa, a Szkolne Koło Caritas staje się dla wielu uczniów sposobem na życie, pasją, która daje możliwości rozwoju i radość z bycia dobrymi na co dzień. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i otuchę na co dzień.
Izabela Matuszewska- opiekun Szkolnego Koła Caritas