…przygotować się na przyjście Caritas … Adwentowe Rekolekcje Szkolnego Koła Caritas

Ostatni listopadowy weekend był dla wolontariuszy SKC wyjątkowym czasem, bowiem już w piątkowy wieczór rozpoczęli oni swoje adwentowe rekolekcje, tradycyjnie w dobrze nam znanym i uwielbianym domku brynickim.
Dobrym zwyczajem rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, by lepiej poznać nie tylko naszych animatorów, ale i wolontariuszy z pierwszych klas, którzy dołączyli do naszej wspólnoty. Pogodny wieczór pełen zabawnych gier przyniósł nam wiele radości. Z uśmiechem na twarzy wybraliśmy się na spotkanie z naszym Przyjacielem. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu mieliśmy okazję, aby podziękować za wszelkie dobro, przeprosić za zło i prosić o potrzebne nam łaski. We wspólnym śpiewie uwielbialiśmy Boga, a w chwilach ciszy mieliśmy okazję, by wsłuchać się w Jego głos. Wieczór zakończyliśmy projekcją filmu „Bóg nie umarł”, który szczerze wszystkim polecamy.
W sobotę po porannych modlitwach i śniadanku, rozpoczęły się spotkania w grupach, w których wolontariusze zastanawiali się nad sensem adwentu i poszukiwali pomysłów, jak dobrze go przeżyć. Po południu rozpoczął się blok warsztatowy, oprócz tradycyjnej szkoły śpiewu, młodzież spróbowała swych sił w pieczeniu i lukrowaniu pierników oraz wykonywaniu świątecznych świeczników metodą decoupage. Wykonane przez wolontariuszy smakołyki i ozdobne cudeńka, zostaną ofiarowane osobom starszym i samotnym, których odwiedzimy tuż przed Bożym Narodzeniem. W sobotni wieczór świętowaliśmy nie tylko Andrzejki, ale i urodziny pani Izy Matuszewskiej. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, potem był czas na przepyszny tort, prezenty i kolejne sto lat. Oprócz smakołyków, nie zabrakło wspólnego śpiewu, gier i zabaw. Dzień zakończyliśmy adoracją- podczas, której na każdego czekał List od Przyjaciela.
W niedzielę w brynickim kościółku wspólnie z parafianami rozpoczęliśmy adwent, czas oczekiwania na Caritas- prawdziwą Miłość, którą jest Jezus Chrystus. Po Mszy Świętej wspólnie przygotowaliśmy przepyszny obiad- udało nam się ulepić aż 150 klusek. Rekolekcje zakończyliśmy przepysznym podwieczorkiem, wspólnymi grami oraz podsumowaniem rekolekcji.
Cieszymy się z kolejnego wspólnie spędzonego weekendu, czekamy na kolejne. Życzymy wszystkim dobrze przeżytego czasu adwentu. Niech nasze serca, będą gotowe na przyjęcie Miłości.
Izabela Matuszewska - opiekun SKC