Aktualności 12-05-2013

W ramach koła FAFIK uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach związanych z fizyką, informatyką, fotografią a nawet astronomią.

Uczniowie o uzdolnieniach w zakresie przedmiotów ścisłych rozwiązują zadania z fizyki o podwyższonym stopniu trudności , na które nie ma czasu podczas lekcji. Inni poprawiają oceny i nadrabiają braki w wiedzy i umiejętnościach. Systematycznie, co tydzień mają taką możliwość i wielu ją wykorzystuje.

Niektórzy uczniowie korzystają ze sprzętu komputerowego i Internetu zarówno do nadrabiania zaległych ćwiczeń praktycznych jak i rozrywki. Opracowują także ciekawe prezentacje w zakresie różnych dziedzin wiedzy.

Ci, którzy lubią patrzeć na otaczający ich świat przez obiektyw mają możliwość udoskonalić swoje zdjęcia poprzez cyfrową obróbkę obrazu i zaprezentować je zarówno w internetowej galerii jak i na wystawach z „wywołanymi” zdjęciami umieszczonymi w antyramach, które wiszą na ścianach szkolnych korytarzy.

Również szkolne imprezy dokumentowane są poprzez pracę i duże zaangażowanie naszych fotografów. Ich zdjęcia można podziwiać w galerii Picasa.

W ramach pracy koła wydawana jest gazetka, którą zajmuje się stały zespół redakcyjny. „Gimzetka” ukazuje się zarówno w postaci cyfrowej na stronie szkoły , jak i na szkolnym korytarzu na ścianie w wersji kolorowej, a także w papierowej wersji czarno-białej, którą otrzymują uczniowie i nauczyciele. Artykuły w Gimzetce nawiązują zarówno do aktualnych wydarzeń w kraju, jak i w najbliższym otoczeniu. Jest w nich też zawsze miejsce na ciekawostki, humor i rozrywkę.

Kolorowe egzemplarze po „zdjęciu” ze ściany są archiwizowane w specjalnym skoroszycie i tworzą swoistą kronikę wydarzeń związanych z życiem szkoły i nie tylko.


Opiekun Koła FAFIK - Marzena Draszczuk