Uczniowie 2002/03

Wyjątkowo wcześnie w tym roku szkolnym, bo już 18 czerwca pożegnali się absolwenci Publicznego Gimnazjum w Pokoju ze swoimi nauczycielami, wychowawcami i kolegami ze szkolnej ławki. W roku szkolnym 2002/2003 świadectwo ukończenia szkoły otrzymało 68 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Pokoju i 24 uczniów Publicznego Gimnazjum dla Dorosłych w Dąbrówce Dolnej. Większość absolwentów zamierza podjąć naukę w szkołach średnich kończących się nową maturą. Będą oni uczęszczać do Opola, Kluczborka, Dobrzenia Wielkiego i Namysłowa. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza katechetę Józefa Zwarycza. Potem młodzież przeniosła się do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Pokoju. Na apelu gościli przedstawiciele Urzędu Gminy w Pokoju, rodzice i młodzież szkolna. Absolwenci pożegnali się ze szkołą na wesoło, przedstawiając kabaret z życia szkolnego. Potem nie zabrakło wzruszeń, kwiatów, słów wdzięczności za trud nauki i wychowania, jaki włożyli nauczyciele w ciągu trzyletniej edukacji obecnych absolwentów. Wychowawcą klasy III A była Pani mgr Grażyna Łapszyńska, klasy III B Pani mgr Bożena Leśnik, klasy III C Pani mgr Ewa Jankowska, klasy III D Pani mgr Leokadia Dawid. 12 uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Byli to: Krzysztof Barabosz, Tomasz Browarski, Marcin Gosławski, Arkadiusz Jaworski, Wacław Owczarek, Łukasz Rogalski, Mariusz Godek, Magdalena Marosek, Marek Piętka, Michał Jędrzejko, Justyna Klimas i Aleksandra Ruszczyk. Uczniowie ci otrzymali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem, list gratulacyjny dla rodziców i nagrodę książkową oraz dyplom i upominek od wójta Gminy w Pokoju. Uczniowie Marcin Gosławski i Marek Piętka otrzymali tytuł Erudyty Roku za bardzo dobre wyniki w konkursach przedmiotowych i wyniki z egzaminu gimnazjalnego.

Najlepsze wyniki wśród klas pierwszych i drugich uzyskali uczniowie: Ewelina Czykieta, Marta Gadawska, Agnieszka Tomala, Iwona Wyrwał, Kamil Kruczek, Marcin Kos, Andrzej Pieczkowski, Krystian Krystosek, Michał Gaworski, Aleksandra Żurecka, Marcin Ślusarczyk, Liliana Tomala, Joanna Wieczorek-Czopek, Anna Wnuk, Marta Piętka, Katarzyna Ruszczyk, Mateusz Bieniek, Aleksandra Szweda, Kornelia Bartoń, Anna Samborska, Paulina Sołtysiak. Otrzymali oni świadectwo z wyróżnieniem do następnej klasy i nagrodę książkową.

Dyrekcja szkoły gratuluje wszystkim absolwentom wyników w nauce i zachowaniu oraz wyników z egzaminu gimnazjalnego. Dziękujemy wychowawcom i wszystkim nauczycielom za ogromny wkład pracy w tym roku szkolnym. Życzymy wszystkim długiego zdrowego wypoczynku podczas wakacji, a absolwentom sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.