Warto być dobrym - Wolontariat jest cool

Nasze Szkolne Koło Caritas działa w społeczności szkolnej i lokalnej już sześć lat. Nasi najstarsi wolontariusze są już studentami, a nawet pracownikami. Za nami mnóstwo akcji, wspólnych miłych wspomnień, doświadczeń. Dzięki pracy na rzecz SKC staliśmy się jak jedna wielka rodzina. Niestety w tym roku ostatni wolontariusze kończą edukację w naszym Gimnazjum. Nie chcemy jednak, by ich dzieło miłosierdzia przestało istnieć, wciąż tak wiele osób potrzebuje pomocy. Dlatego odwiedziliśmy młodszych kolegów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, by zaprezentować im naszą działalność.

Gimnazjalistki - Natalka Szewczyk, Wiktoria Gil oraz Emilka Łakomy, przygotowały ciekawą lekcję, podczas której wyjaśniły czym jest wolontariat, kim jest wolontariusz. Opowiedziały krótką historię SKC oraz w jaki sposób można pomagać. Interesująca prezentacja, filmiki pokazujące wolontariuszy podczas akcji, konkurs z nagrodami wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Caritas, który w prosty sposób opisuje siłę naszego koła „Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy RAZEM, Każdy wnosi ze sobą to co ma najlepszego. Zatem, aby wszystko mieć potrzebujemy siebie razem. Bracie, siostro ręka w rękę z nami idź.”

Jesteśmy pełni nadziei, że idea wolontariatu spodobała się młodszym i w zastępy SKC dołączą kolejni bohaterowie, którym „chce się chcieć”

Izabela Sonka