Sukces naszych dziewcząt!

Dnia 26.04.2018 r. w miejscowości Kolonowskie odbył się finał wojewódzkich zawodów w piłce ręcznej. Rozpoczął się on około godziny dziesiątej. Wzięły w nim udział cztery zespoły: z Pokoju, Tarnowa Opolskiego, Tułowic oraz drużyna gospodarzy. Poziom gry był zaskakująco wysoki. Zawodniczki dały z siebie wszystko. Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy uczennicami naszego gimnazjum a gimnazjalistkami z Tarnowa Opolskiego. Od pierwszego gwizdka obie drużyny szły łeb w łeb. Po dwudziestu minutach zaciętej gry - zakończonej wynikiem 4:4 - sędzia zarządził rzuty karne. Dzięki dopracowanym rzutom naszych zawodniczek oraz świetnej bramkarce, to właśnie uczennice gimnazjum w Pokoju cieszyły się z pierwszego zwycięstwa.

Kolejne mecze przebiegły podobnie - do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. W swoim ostatnim spotkaniu nasze uczennice zmierzyły się z zawodniczkami gospodarzy. Po pierwszej połowie dziewczyny przegrywały 6:1. Szanse na złoto przepadły, lecz drużyna nie zamierzała się poddać. Mimo lepszej obrony w drugiej połowie, przegrały 8:7. Jednak w ostatnich dziesięciu minutach udało im się odrobić aż sześć bramek! Bardzo prawdopodobne, że gdyby mecz przedłużono o kilkadziesiąt sekund, zakończyłby się on całkowicie inaczej.

Ostatecznie, nasz zespół (w składzie: Izabela Janas, Weronika Kaczmarek, Anna Konat, Julia Boba, Sara Heik, Justyna Makarewicz, Magdalena Arendarska, Oliwia Matuszek, Ewa Mielczarek, Hanna Ryniak, Wiktoria Gil, Katarzyna Kowalczyk, Estera Przydatek i Oliwia Krauz) zajął drugie miejsce w województwie opolskim. Opiekunem drużyny był Henryk Łapszyński. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny.