WYNIKI TURNIEJÓW

Piłka ręczna dziewcząt

W dniu 14 marca 2017 roku uczennice naszej szkoły brały udział w zawodach sportowych w Publicznym Gimnazjum w Świerczowie. Odbyły się tam eliminacje do Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich 2017 w piłkę ręczną dziewcząt.Naszą szkołę reprezentowały:Karolina Stiler, Regina Scheitza, Wiktoria Sciana, Paulina Łukaszczyk, Maria Duraj, Oliwia Zalińska, WanessaFilla, Jadwiga Wacławik, Julia Boba, Magdalena Arendarska, Ewa Mielczarek. W zawodach brały udział następujące szkoły:PG Pokój, PG Świerczów, PG Wilków. Wyniki rozegranych meczów:PG Pokój- PG Wilków 7:2; PG Świerczów- PG Wilków 4:3; PG Pokój- PG Świerczów 5:1.Nasza reprezentacja awansowała do finału Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich w piłkę ręczną.

 

Piłka ręczna chłopców

Dnia 20 marca 2017 roku w Publicznym Gimnazjum w Świerczowie odbył się Półfinał Wojewódzkich LZS w piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięły udział 4 gimnazja: PG Wilków, PG Rudniki, PG Świerczów oraz uczniowie Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Pokoju. Chłopcy z naszej szkoły w pierwszym meczu pokonali uczniów z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie 11-0. W drugim meczu wyszli do gry mało skoncentrowani i z uczniami PG z Rudnik przegrali mecz 5-7. W ostatnim meczu po pokonali chłopców z Publicznego Gimnazjum w Świerczowie 10-9 i zajęli I miejsce w turnieju oraz awansowali do finału wojewódzkiego. Uczniowie z naszej szkoły grali w następującym składzie:Sznyr Krystian, Jaszczyk Dawid, Urban Roman, Piechura Jakub, Nawrot Mateusz, Orzeszyna Łukasz, Olszacki Daniel, Czech Denis, Janas Kamil, Wuczkowski Wiktor, Ciurla Filip, Urbiczek Kamil oraz Lempart Rafał.
Piłka koszykowa chłopców

Dnia 23 marca 2017 roku w Dąbrowie Niemodlińskiej odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkół Wiejskich w piłce koszykowej chłopców.W pierwszym meczu chłopcy z naszej szkoły pokonali uczniów z PG Siołkowic Starych.W drugim spotkaniu również wygrali, tym razem z gospodarzami turnieju, którymi byli uczniowie z PG z Dąbrowy Niemodlińskiej.W meczu o I miejsce ulegli uczniom z PG Rudnik.Chłopcy w punktacji ogólnej zajęli II miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Uczniowie grali w następującym składzie: Denis Czech, Jakub Piechura, Filip Ciurla, Wiktor Wuczkowski, Łukasz Orzeszyna, Mateusz Nawrot, Urban Roman, Dawid Olszacki, Rafał Lempart, Mariusz Słowikowski.

Opracował – Wojciech Nowak