Sukces na wysokim szczeblu…

Uczennice Publicznego Gimnazjum w Pokoju  - Wanessa Filla z klasy IIIB i Hanna Ryniak z klasy IIA sprawiły całej społeczności szkolnej wspaniałą niespodziankę. Przeszły przez wszystkie szczeble Konkursu Języka Polskiego 2017 i dotarły aż do ścisłej czołówki eliminacji wojewódzkich.

 

Do Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu w dniu 9 marca 2017 zjechali się najlepsi, wyłonieni podczas eliminacji miejsko - gminnych humaniści z gimnazjów całej Opolszczyzny. O tym, jak niełatwe to było zadanie, niech świadczy fakt, że do ostatniego etapu dotarło ich zaledwie dwadzieścioro. Przez dwie długie godziny nasze reprezentantki biedziły się nad testami językowymi oraz pisaniem wypracowania. Najtrudniej jednak było im pokonać symbolikę obrazu Salvatore Dali  „Płonąca żyrafa”. Miłośnicy sztuki zapewne zrozumieją jak skomplikowaną sztukę stanowi interpretacja twórczości surrealistów.

Tym bardziej gratulujemy Hani i Wanessie tytułu finalistek Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego 2017. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Opiekunkami dziewcząt były ich polonistki: Elżbieta Banasiak i Bożena Leśnik.  

 

B.Leśnik