POZNAJMY SIĘ LEPIEJ – WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY IA

To czy rozpoczęty rok szkolny stanie się wyjątkowy, zależy w dużej mierze od zespołu klasowego, który tworzą uczniowie. W zgranej klasie szybko i mile spędza się czas, lepiej się uczy. W niej zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże w trudnościach, pocieszy w smutkach, czy pogratuluje sukcesu. Aby klasa stanowiła zgrany zespół potrzebna jest integracja, która pomaga lepiej się poznać, przełamać strach, dowiedzieć się więcej o nowych znajomych. To przede wszystkim czas spędzony razem. 

Klasa IA swój czas integracyjny przeżywała w uroczym domku brynickim w dniach 27-28 września. Późnym popołudniem, gdy wszyscy dotarli już na miejsce rozpoczęły się warsztaty integracyjne prowadzone przez animatora Creatio p. Grzegorza Ptaka. To był czas wspaniałych gier i zabaw zespołowych. Pogoda dopisała, dlatego pierwszą część mogliśmy zrobić na zewnątrz- zmierzyliśmy się z różnymi konkurencjami: wyścigi z wodą, przechodzenie po ruchomym moście, gry z ogromną chustą. Zabawy, dały nam nie tylko wiele radości i uśmiechu, ale i nauczyły nas, że przegrana nie musi od razu wiązać się z obrazą, ale z pięknymi gratulacjami i dzieleniem szczęścia z wygranymi. W drugiej części warsztatów mieliśmy okazję integracji przez taniec- to dopiero była radość.

Wyjazdy do domku brynickiego to coś o wiele więcej niż zabawy integracyjne, to przebywanie ze sobą pod jednym dachem, jak w rodzinie. To również wypełnianie obowiązków, jak w domu. Dbanie o porządek, zmywanie, pomoc w przygotowaniu posiłków. Okazuje się, że to wcale nie musi być przykry i wymuszony obowiązek- jeśli jest się razem to nawet zmywanie może zamienić się w dobrą zabawę, można sobie razem pośpiewać, czy po prostu porozmawiać, a przez to lepiej się poznać. Warsztaty kulinarne na których przygotowywaliśmy wspólnie pizze, dały wszystkim wiele radości, nie jeden dowiedział się, że potrafi nawet gotować.

W sobotę mieliśmy również czas na pozwiedzanie Brynicy- wspólny spacer do lasu i gry terenowe- to dobry sposób na rozbudzenie i nabranie sił. Przy ciepłej herbatce i rozpalonym kominku razem projektowaliśmy grę planszową na konkurs organizowany przez Urząd Gminy w Pokoju.
Nasz wyjazd zakończyliśmy ogniskiem, na które przybyli również rodzice. Czas spędzony razem w brynickim domku – pomógł nam lepiej się poznać, naładować „akumulatory” radości i doświadczyć szczęścia płynącego z bycia razem.
Wychowawca klasy Izabela Matuszewska