II Szkolne Targi Edukacyjne w Publicznym Gimnazjum w Pokoju

W dniu 10 maja 2013 zgodnie z właśnie tworzącą się tradycją w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbyły się kolejne targi edukacyjne. Przyjeżdżają na nie po raz drugi wcześniej zaproszeni reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych – doradcy zawodowi, wicedyrektorzy, nauczyciele – których zadaniem jest promowanie swojej placówki w oczach trzecioklasistów oraz nakłanianie, by podjęli dalsze kształcenie w ich szkole.


W tym roku odwiedziło nas sześć szkół: II i III Liceum Ogólnokształcące z Opola, Zespół Szkół z Dobrzenia Wielkiego, Zespół Mechanicznych z Opola, Zespół Szkół Mechanicznych z Opola mający siedzibę przy ul Osmańczyka oraz Zespół Szkół w Bogdańczowicach. Ku radości gimnazjalistów oraz nauczycieli PG w Pokoju wielu delegacjom towarzyszyli absolwenci naszej szkoły. Wszystkich gości u progu witali uczniowie IIA, którzy otaczali przybyłych opieką i pomocą.


Goście, wykorzystując tablice interaktywne, rzutniki i netbooki, jakimi od jakiegoś czasu dysponuje nasze gimnazjum, prowadzili spotkania z trzecioklasistami prezentując zalety swoich szkół. W przerwach przybyłe delegacje mogły pokrzepić się kawą, herbatą lub zimnymi napojami przygotowanymi w sali nr 9, gdzie mieściły się również stanowiska gości. Tam wręczano „trzeciakom” liczne gadżety reklamowe, udzielano porad, a nawet wręczano do wypełnienia podania o przyjęcie do szkoły.


Organizatorów targów ucieszyły słowa uznania ze strony gości, chwalących sobie atmosferę i gościnność naszego gimnazjum i obietnica powrotu w przyszłym roku szkolnym.

Bożena Leśnik – szkolny doradca zawodowy