Szkolny Dzień Profilaktyki 2018

Dnia 19 czerwca 2018 r. w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbył się kolejny, zgodny z wieloletnią tradycją naszej szkoły, Dzień Profilaktyki. W tym roku szkolnym na początku uczniowie kl.IIIa przedstawili efekty swojej pracy ze zrealizowanego projektu edukacyjnego pt. Cyberprzemoc w szkole i w domu". O zagrożeniach związanych z internetem mówiła również pani  asystent ds. profilaktyki i patologii st. asp. Katarzyna Ulbrych z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Pani aspirant omówiła również bezpieczeństwo podczas wakacji, zwróciła uwagę na zachowanie szczególnych środków ostrożności nad wodą. Następnie szkolna pielęgniarka pani Halina Kosińska omówiła sposoby reagowania w przypadku ukąszenia przez owady lub żmije, oparzenia, czy zakrztuszenia. 

Po zakończeniu zaplanowanych spotkań uczniowie otrzymali lody ufundowane przez fabrykę lodów Nestlé Schöller w Namysłowie. Na dalszą część dnia Samorząd Uczniowski zapewnił rozrywkę w postaci wyjazdu do Kina Helios w Opolu. Uczniowie obejrzeli film pt. Jurassic World" w wersji 3D. Pełen autokar uśmiechniętych gimnazjalistów powrócił do szkoły przed godzina 15-tą.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała przejazd autokarem.

Opiekun SU - M. Żołnowska