Wycieczka do Zakopanego

Dnia 14 maja uczniowie uczący się języka mniejszości niemieckiej wybrali się na  dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Zwiedzanie rozpoczęli od Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, skąd następnie udali się do kościoła na Pęksowym Brzyzku, w którym poznali jego jakże ciekawą historię. Nie ominęło ich także wejście na tutejszy cmentarz, na którym odnaleźli pomniki wielu ciekawych osobowości, które w szczególny sposób były związane z polskimi górami i nie tylko. Kolejnymi punktami  wycieczki był wjazd na Gubałówkę i spacer po Krupówkach, gdzie każdy z podróżnych miał czas wolny i mógł nabrać sił do drogi.

Wyprawa nie mogła obyć się bez przejazdu wyciągiem na Wielką Krokiew, czyli najsłynniejszą skocznię narciarską w Polsce.  Z tarasu widokowego można było podziwiać piękną panoramę miasta. Po tym pięknym doznaniu uczniowie zwiedzili kaplicę na Jaszczurówce, która charakteryzuje się typowo zakopiańskim stylem pełnym motywów takich jak  gwiazdy i serca. Wszystkie elementy budowli są symetryczne. Po długiej podróży wycieczkowicze wybrali się do hotelu, a następnie na obiadokolację. Wieczorem usiedli przy wspólnej pizzy i grali w „Mafię” i „Kalambury”.

Następny dzień młodzież rozpoczęła wejściem na Morskie Oko. W czasie drogi mieli możliwość podziwiać m.in. Wodogrzmoty Mickiewicza. W pewnym momencie zaczął padać deszcz, ale nie wpłynęło to na dojście do celu. Wszyscy z wielkim zapałem i ogromną satysfakcją „zdobyli szczyt”, gdzie rozpościerały się piękne widoki na góry i główny cel wyprawy - staw. Na miejscu odpoczęli i nabrali sił do drogi powrotnej.

Każdy uczeń wrócił z wycieczki zadowolony i z uśmiechem na twarzy. Tak świetna zabawa odbyła się pod opieką p. Bożeny Leśnik i p. Grażyny Łapszyńskiej.

Uczennica kl. IIB – Natalia Szewczyk