Wyjazd do kina

Dnia 7 czerwca klasa IIB wybrała się na wycieczkę do Opola, pod opieką wychowawczyni  Pani Moniki Żołnowskiej. Równo o godzinie 7:50 wyruszyliśmy z przystanku autobusowego w podróż. Głównym celem naszej wycieczki było obejrzenie filmu pt. „Wyszczekani”. Z góry polecamy wszystkim ten relaksujący i pełen humoru film. Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego, przeczytacie o tym w dalszej części artykułu.

Film ten jest komedią o charakterze kryminalnym. Dzieło opowiada o losach psa i człowieka, którzy pracują w FBI. Starają się oni dowiedzieć, kto stoi za nielegalnym handlem zwierzętami. „Wyszczekani” mimo komediowego wydźwięku poruszają ważny temat. Handel żywym towarem jest bowiem drugim, po narkotykowym, najbardziej intratnym rodzajem przemytu. Mimo skali problemu jest on zamiatany pod dywan i w mediach częściej możemy usłyszeć newsy na temat kradzieży cukierków przez małoletnich rzezimieszków. Niestety lekceważony jest także przez kino, co czyni "Wyszczekanych" tym bardziej wartych uwagi. Nie przez przypadek twórcy w roli porwanego zwierzęcia osadzają pandę. Jak wiadomo jest to gatunek, któremu od wielu lat grozi wyginięcie, do czego przyczynia się jej handel w celu pozyskiwania futra. Podkreślenie niebezpieczeństw płynących z tej nielegalnej praktyki jest gestem wspierającym liczne akcje na rzecz ratowania zwierząt. Poza uzmysłowieniem sobie owych problemów, „Wyszczekani” propagują często porzucany szacunek wobec „najbliższych przyjaciół człowieka”. Z tego właśnie względu dydaktyczny wymiar filmu wydaje się najistotniejszym argumentem, dla którego warto go zobaczyć. Sztuka wywołała na twarzy każdego widza szeroki uśmiech. Niejeden z Nas uśmiał się do łez.

Po udanym seansie poszliśmy w stronę Uniwersytetu Opolskiego, gdzie w pobliskim ogrodzie robiliśmy sobie mnóstwo zdjęć przy pomnikach znanych osób np. takich jak Agnieszka Osiecka. Po „sesji” całą grupą wybraliśmy się na lody do „Karmelka”. Wycieczkę zakończyliśmy na Placu Wolności, siedząc przy kolorowej fontannie. Zmęczeni upalną pogodą skierowaliśmy się w stronę dworca PKS. Z uśmiechami na twarzy powróciliśmy do szkoły.

.

Opracowały uczennice klasy IIB:

Ewelina Polok, Izabela Koziak, Natalia Szewczyk