I miejsce w półfinale

Dnia 28 marca 2018 uczennice naszej szkoły brały udział w zawodach sportowych w Świerczowie. Odbył się tam półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich piłki ręcznej. Naszą szkołę reprezentowały : Iza Janas, Sara Heik, Weronika Kaczmarek, Wiktoria Gil, Kasia Kowalczyk, Oliwia Matuszek, Julia Boba, Magda Arendarska, Justyna Makarewicz, Oliwia Krauz, Ania Konat i Hania Ryniak. W zawodach brały udział także PG Dobrzeń Wielki, PG Tułowice, PG Świerczów oraz PG Dąbrowa. 

Nasza szkoła zajęła I miejsce, pokonując wszystkie pozostałe drużyny. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie reprezentacje były ciężkimi przeciwnikami. Pierwszy mecz, jaki rozegrały nasze zawodniczki, był niezwykle emocjonujący. Dziewczyny do ostatniego momentu walczyły i nie poddawały się. Gra była tak wyrównana, że o wyniku meczu zadecydować miały rzuty karne. Nasze reprezentantki stawiły czoła zadaniu ze skupieniem i powagą, dzięki czemu wywalczyły zwycięstwo w tym meczu, którego przeciwnikiem była drużyna PG Dobrzeń Wielki. Nasze zawodniczki, po pierwszej wygranej, ze spokojem i luzem podchodziły do następnych meczy. Kolejne dwie rozgrywki znów przyniosły nam sukces. Ostatnim przeciwnikiem była drużyna PG Tułowice. Tutaj powtórzyła się sytuacja z pierwszego meczu, gdy do rozstrzygnięcia ostatecznej wygranej potrzebne były rzuty karne. Emocje sięgały zenitu, gdyż tak niewiele dzieliło nas od pierwszego miejsca… Jednak nasze reprezentantki po raz kolejny ze stoickim spokojem wywalczyły zwycięstwo, a tym samym awans do finału!

Teraz dziewczyny będą nieustannie trenować do następnego etapu, by reprezentować naszą szkołę, a my, jako kibice, będziemy mocno trzymać kciuki!

A oto poszczególne wyniki rozegranych meczy:

 

Patrycja Sonka