Targi Edukacyjne 2018


Siódmego marca  2018 uczniowie klas trzecich i drugich naszego gimnazjum wybrali się na targi edukacyjne w opolskim Centrum Wystawienniczo – Kongresowym. Dotarliśmy tam około godziny 9:30. Podekscytowani i zaciekawieni chcieliśmy się jak najwięcej dowiedzieć o naszych wymarzonych szkołach. Niektórzy przyjechali już z myślą o konkretnym liceum, inni natomiast oddali się w ręce wystawców.                

Urządzono łącznie 46  stanowisk, więc było co robić. Uczniowie,  reprezentanci poszczególnych szkół podchodzili do nas, dużo nam opowiadali o swoich placówkach i z chęcią odpowiadali na nasze pytania. Co rusz obdarowano nas długopisami, cukierkami i przede wszystkim ulotkami. W przerwie między rozmowami z wystawcami można było przysiąść i pooglądać zróżnicowany program artystyczny. Na pewno nikomu się nie nudziło, gdyż występowało wiele przeróżnych talentów. Po chwili odpoczynku mogliśmy ponownie wracać do rozmów, pytań i obserwacji. Niektóre szkoły miały naprawdę ciekawe i oryginalne sposoby prezentacji, np. pokazy chemiczne, gry logistyczne czy warsztaty rysunku. Trzy godziny, które przeznaczyliśmy na pobyt w CWK, szybko nam minęły.

Uczniowie różnie oceniają targi. Jedni są zadowoleni, gdyż dowiedzieli się dokładnie tego, czego chcieli i wiedzą już, gdzie pójdą dalej. Drudzy natomiast twierdzą, że są jeszcze bardziej niezdecydowani. Mimo to, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że uczestnictwo w targach to bardzo ciekawe doświadczenie.

 

Patrycja Sonka