Wyjazd do Wrocławia

Dnia 13.12.2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pokoju udali się na wycieczkę do Wrocławia. Całodniowy pobyt w pięknym mieście zapewnił nam wiele wrażeń oraz wspomnień, do których na pewno będziemy chętnie wracać.

Spod szkoły wyruszyliśmy około ósmej rano. Do Wrocławia dotarliśmy dwie godziny później. O dziesiątej w Teatrze Polskim rozpoczął się spektakl pod tytułem "Opowieść wigilijna". Brali w nim udział młodzi akrobaci, podopieczni fundacji "Ocelot". Mimo sporego talentu nastolatków oraz dobrej gry aktorskiej, zdania na temat przedstawienia są podzielone. Nie wszystkim spodobały się powietrzne akrobacje - brakowało im tradycyjnego teatru. Niektórzy jednak byli zachwyceni tą nowoczesną interpretacją.                 

Po zakończeniu spektaklu odwiedziliśmy centrum handlowe. Mogliśmy zjeść obiad, spędzić czas w towarzystwie przyjaciół i kupić prezenty dla najbliższych. O piętnastej udaliśmy się do Hydropolis - nowego muzeum wody we Wrocławiu. Podczas godzinnej wycieczki dowiedzieliśmy się różnych ciekawych rzeczy, np.: jakie ryby pływają na samym dnie oceanu. Poznaliśmy również tajemnice Rowu Mariańskiego. Pobyt w muzeum bardzo nam się podobał.

Ostatnim punktem wycieczki był  bożonarodzeniowy jarmark w samym centrum Wrocławia. Piękna sceneria oraz stoiska wypełnione ozdobami świątecznymi doskonale umiliły nam czas. Niektórzy z uczniów udali się do pobliskich kawiarni, gdyż nie potrafili znieść niskiej temperatury, jednak to ci najbardziej wytrwali przechadzali się po terenie jarmarku do samego końca. Nikt się nie nudził.

Do Pokoju wróciliśmy około ósmej wieczorem. Mimo zmęczenia, jednogłośnie stwierdziliśmy, że wycieczka była udana. Obejrzeliśmy intrygujący spektakl, dowiedzieliśmy się więcej o wodzie oraz miło spędziliśmy czas, przechadzając się po jednym z najbardziej klimatycznych jarmarków w Europie. Pobyt okazał się naprawdę fantastyczny.

 

Hania Ryniak, uczennica kl. IIIa