Aktywnie na rowerach

Dnia 20 czerwca br. odbyła się wycieczka rowerowa klasy IIB na Wilczą Budę. Pod opieką naszej wychowawczyni pani Moniki Żołnowskiej oraz pani Izabeli Sonki w pełnej gotowości wyruszyliśmy spod szkoły z samego rana. Trasa wcale nie była łatwa, ale dzielnie ją pokonaliśmy. Na miejscu wykonaliśmy kilka pamiątkowych zdjęć oraz urządziliśmy mały biwak. Nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Zagraliśmy w podchody. Niektóre zadania były nie lada wyzwaniem.

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Profilaktyki 2018

Dnia 19 czerwca 2018 r. w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbył się kolejny, zgodny z wieloletnią tradycją naszej szkoły, Dzień Profilaktyki. W tym roku szkolnym na początku uczniowie kl.IIIa przedstawili efekty swojej pracy ze zrealizowanego projektu edukacyjnego pt. Cyberprzemoc w szkole i w domu". O zagrożeniach związanych z internetem mówiła również pani  asystent ds. profilaktyki i patologii st. asp. Katarzyna Ulbrych z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Czytaj więcej...

Ostatnia wycieczka klasy III B….

Dnia 18.06.2018r. klasa IIIB pod opieką wychowawczyni Renaty Dąbrowskiej i Pani Elżbiety Gosławskiej wybrała się na wycieczkę rowerowo - kajakową do Zagwiździa.  Spływ kajakowy okazał się nie lada frajdą.  Było sympatycznie i wesoło. Rzeka Budkowiczanka zachwycała swoim urokiem. Polecamy wszystkim tą formę wypoczynku. Zdjęcia w zakładce czytaj więcej.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu "Bibliobus na podwórku szkolnym 2018"

Dnia 15.06.2018r. zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji konkursu: "Bibliobus na podwórku szkolnym 2018". Z naszej szkoły aż 5 uczennic otrzymało wyróżnienie: Oliwia Krauz, Justyna Makarewicz, Wanessa Zązel, Maria Słowikowska, Hanna Ryniak. 

Natomiast zwycięską pracą, okazała się piosenka pt. Mały Książe" - („Kleiner Prinz”) skomponowana przez: Aleksandrę Kowalczyk oraz Patrycję Sonkę. Piosenkę można usłyszeć na facebooku. Zapraszamy do komentowania oraz dodawania polubień.

Za udział w projekcie szkoła otrzymała certyfikat, który pan Mariusz Wiesiołek wręczył podczas uroczystego rozdania nagród dyrektorowi szkoły panu Henrykowi Łapszyńskiemu.

Czytaj więcej...

Podsumowanie zawodów lekkoatletycznych

Dnia 13.06.2018r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbył się finał zawodów lekkoatletycznych, kończący Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich. Nasi uczniowie wykazali się sportową rywalizacją oraz imponującą sprawnością fizyczną. Dotychczasowe sukcesy i umiejętności uczestników przełożyły się na wysokie wyniki i liczbę zdobytych medali, bo aż pięć złotych, jeden srebrny i dziewięć brązowych.

Czytaj więcej...

ZIELONA SZKOŁA – TRÓJMIASTO 2018

 

Na przestrzeni minionych lat stało się tradycją, że w Publicznym Gimnazjum w Pokoju klasy III wyjeżdżają na „zielone szkoły” – tygodniowe pobyty w atrakcyjnych miejscach Polski. Te wyjazdy łącza praktyczna naukę z rozrywką.  Nasza klasa również otrzymała taką możliwość – tydzień w Trójmieście!

Czytaj więcej...

Wyjazd do kina

Dnia 7 czerwca klasa IIB wybrała się na wycieczkę do Opola, pod opieką wychowawczyni  Pani Moniki Żołnowskiej. Równo o godzinie 7:50 wyruszyliśmy z przystanku autobusowego w podróż. Głównym celem naszej wycieczki było obejrzenie filmu pt. „Wyszczekani”. Z góry polecamy wszystkim ten relaksujący i pełen humoru film. Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego, przeczytacie o tym w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka 2018

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Janusz Korczak

Gimnazjaliści to też dzieci, dlatego z tej okazji uczniowie gimnazjum w Pokoju postanowili świętować na całego! Dnia 30 maja oficjalnie obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Humory dopisywały gimnazjalistom od samego rana. Powodem uśmiechów  z pewnością były słodkości, które ufundowała Rada Rodziców. Na korytarzach słychać było wesołą muzykę wybraną przez młodzież. Samorząd Uczniowski przygotował fotobudkę, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie fotografie można zobaczyć klikając czytaj więcej.....

Czytaj więcej...

Twórczo i kreatywnie na zajęciach języka mniejszości narodowej

Kamishibai  - nazwa wywodzi się z  języka japońskiego i składa się z dwóch części : kami – papier,  shibai – sztuka – czyli w dosłownym tłumaczeniu  „papierowy teatr”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z mniej więcej 10  ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. Uczniowie kl. IIIa poznali ten rodzaj sztuki teatralnej  na zajęciach z języka mniejszości narodowej.

Czytaj więcej...

Nasi chłopcy sięgają po złoto

W dniu 24.05.2018r w Chróścinie odbył się finał w piłce koszykowej chłopców. Oprócz naszej drużyny pojawili się również przedstawiciele z: Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścinie, oraz Zespołu Szkół w Dąbrowie. 

O godzinie 9:30 zwarci i gotowi zawodnicy rozpoczęli walkę o jak najlepsze miejsce. Zawody rozpoczęto wraz z gwizdkiem, oznaczającym początek meczu pomiędzy PG Pokój i PSP Chróścina, który zakończył się zwycięsko dla uczniów naszej placówki. Kolejni mecz nasi koledzy rozegrali z PG Komprachcice i z tego spotkania również wyszli zwycięsko. Ostatni mecz z ZS był już formalnością do tytułu mistrzów województwa.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Zakopanego

Dnia 14 maja uczniowie uczący się języka mniejszości niemieckiej wybrali się na  dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Zwiedzanie rozpoczęli od Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, skąd następnie udali się do kościoła na Pęksowym Brzyzku, w którym poznali jego jakże ciekawą historię. Nie ominęło ich także wejście na tutejszy cmentarz, na którym odnaleźli pomniki wielu ciekawych osobowości, które w szczególny sposób były związane z polskimi górami i nie tylko. Kolejnymi punktami  wycieczki był wjazd na Gubałówkę i spacer po Krupówkach, gdzie każdy z podróżnych miał czas wolny i mógł nabrać sił do drogi.

Czytaj więcej...

Finał piłki ręcznej chłopców

Dnia 27 kwietnia w Tarnowie Opolskim odbyły się wojewódzkie finały w piłce ręcznej chłopców. Oprócz naszej drużyny z Pokoju pojawiły się następujące reprezentacje: PG Tarnów Opolski, PG Komprachcice oraz PG Stare Siołkowice. O godzinie 9:30 zwarci i gotowi zawodnicy rozpoczęli walkę o jak najlepsze miejsce. Zawody rozpoczęto wraz z gwizdkiem, oznaczającym początek meczu pomiędzy PG Pokój i PG Tarnów Opolski. Było to bardzo emocjonujące spotkanie, nasi chłopcy dawali z siebie wszystko, jednak przeciwnik okazał się lepszy. Dzięki swojej determinacji i motywujących słowach ich trenera - Pana Romana Letkiego, pokonali drużynę ze Starych Siołkowic.

Czytaj więcej...

Sukces naszych dziewcząt!

Dnia 26.04.2018 r. w miejscowości Kolonowskie odbył się finał wojewódzkich zawodów w piłce ręcznej. Rozpoczął się on około godziny dziesiątej. Wzięły w nim udział cztery zespoły: z Pokoju, Tarnowa Opolskiego, Tułowic oraz drużyna gospodarzy. Poziom gry był zaskakująco wysoki. Zawodniczki dały z siebie wszystko. Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy uczennicami naszego gimnazjum a gimnazjalistkami z Tarnowa Opolskiego. Od pierwszego gwizdka obie drużyny szły łeb w łeb. Po dwudziestu minutach zaciętej gry - zakończonej wynikiem 4:4 - sędzia zarządził rzuty karne. Dzięki dopracowanym rzutom naszych zawodniczek oraz świetnej bramkarce, to właśnie uczennice gimnazjum w Pokoju cieszyły się z pierwszego zwycięstwa.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce rozstrzygnięty

Tradycją Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie jest organizacja konkursu wiedzy o własnym patronie, czyli Tadeuszu Kościuszce – bohaterze o wymiarze międzynarodowym. W tym roku szkolnym konkurs odbył się 24 kwietnia. Nasi uczniowie wypadli znakomicie, ponieważ zajęli pierwsze dwa miejsce w kategorii gimnazjum. Patrycja Sonka - I miejsce, Hanna Ryniak  - II miejsce.
Gratulujemy naszym uczennicom oraz pani Renacie Dąbrowskiej, która co roku przygotowuje uczniów do tego konkursu.

Czytaj więcej...

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 18-20 kwietnia 2018r. uczniowie klas III przystąpili do egzaminu gimnazjalnego, który obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych. Teraz pozostało już tylko czekać na wyniki!

Zdjęcia z egzaminu gimnazjalnego, można obejrzeć klikając czytaj więcej. 


Czytaj więcej...

Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pokoju od lutego do kwietnia brali udział w projekcie ,,Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa”. Celem realizowanego projektu było upowszechnianie sportów zimowych. Nasi uczniowie trzykrotnie pojechali na lodowisko Toropol w Opolu. Na lodowisku odbyły się zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Każdy z uczestników miał możliwość nauczyć się jeździć na łyżwach lub doskonalić swoje umiejętności. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła super zabawa. 

Czytaj więcej...

I miejsce w półfinale

Dnia 28 marca 2018 uczennice naszej szkoły brały udział w zawodach sportowych w Świerczowie. Odbył się tam półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich piłki ręcznej. Naszą szkołę reprezentowały : Iza Janas, Sara Heik, Weronika Kaczmarek, Wiktoria Gil, Kasia Kowalczyk, Oliwia Matuszek, Julia Boba, Magda Arendarska, Justyna Makarewicz, Oliwia Krauz, Ania Konat i Hania Ryniak. W zawodach brały udział także PG Dobrzeń Wielki, PG Tułowice, PG Świerczów oraz PG Dąbrowa. 

Czytaj więcej...

Odwiedziny Zajączka

W środę 28 marca br. panowało w naszej szkole wielkie poruszenie. Uczniowie przygotowali piękne duże pisanki dla zajączka. Licząc, że ów "oczekiwany gość" w zamian za nie obdaruje wszystkich słodkościami. Pisanki wykonane przez uczniów zachwyciły zajączka, dlatego wszyscy uczniowie otrzymali łakocie. Cała społeczność szkolna dziękuje Radzie Rodziców za smakołyki.

Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ 

Czytaj więcej...

Wieczór z fizyką

Wielu uczniów traktuje fizykę jako jeden z trudniejszych przedmiotów w szkole. Po mękach, zmaganiach i siódmych potach na lekcjach szkolna większość kojarzy pojęcia, takie jak grawitacja, optyka, czy środek ciężkości. Aby pokazać uczniom, że fizyka jest wszędzie, towarzyszy nam codziennie oraz, że można uczyć się jej wykonując proste doświadczenia został zorganizowany "Wieczór z fizyką". Dnia 23 marca do szkoły przyjechała pani dr Katarzyna Książek, która jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Opolskiego. Wraz ze swoją kadrą przeprowadziła warsztaty dla uczniów. 

Czytaj więcej...

ŚWIĘTUJEMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca w naszej szkole uczniowie świętowali przesilenie wiosenne. Dzień ten gimnazjaliści rozpoczęli w sportowej atmosferze. W pierwszej kolejności zagrali w piłkę koszykową. Następną dyscypliną była piłka nożna. Po wyczerpującym wysiłku fizycznym przyszedł czas na odpoczynek. Uczniowie wspólnymi siłami przygotowali śniadanie wiosenne, którym później się rozkoszowali. 

Czytaj więcej...

Dzień Świętego Patryka


Dnia 19 marca "zazieleniło się" na korytarzach i w salach lekcyjnych w Gimnazjum w Pokoju. Tego dnia obchodziliśmy bowiem w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Uczniowie, którzy byli ubrani w kolorze zielonym otrzymali lizaki, oraz nie byli w tym dniu odpytywani. Zapominalscy również mogli liczyć na słodki poczęstunek jeżeli zatańczyli irlandzki taniec.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w Gimnazjum

„Być kobietą, być kobietą…”


Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych  w Twym życiu zdarzeń… 

tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni dnia 8 marca br. wszystkim Paniom i Koleżankom. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.

Samorząd UczniowskiTargi Edukacyjne 2018


Siódmego marca  2018 uczniowie klas trzecich i drugich naszego gimnazjum wybrali się na targi edukacyjne w opolskim Centrum Wystawienniczo – Kongresowym. Dotarliśmy tam około godziny 9:30. Podekscytowani i zaciekawieni chcieliśmy się jak najwięcej dowiedzieć o naszych wymarzonych szkołach. Niektórzy przyjechali już z myślą o konkretnym liceum, inni natomiast oddali się w ręce wystawców.                

Czytaj więcej...

Zimowa podróż do krainy książek

W dniu 16.02.2018 podjechał pod Publiczne Gimnazjum w Pokoju bibliobus, czyli dosłownie „biblioteka na kółkach”. Gośćmi naszej szkoły byli przedstawiciele Centralnej Biblioteki Josepha von Eichendorffa. Uczniowie rozpoczęli podróż  do „Zimowej krainy książek”  od kulinarnego pobytu w Niemczech. Młodzież poznawała,  dzięki prezentacji przygotowanej przez studentki, typowe niemieckie potrawy. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się np., że nazwa słynnej czekolady  „Milka” pochodzi od pierwszych sylab jej głównych składników, czyli „Milch”(mleko) i „Kakao” (kakao). Następnie uczniowie brali udział w quizie, podczas którego rozpoznawali nazwy niemieckich produktów.

Czytaj więcej...

Dyskoteka karnawałowa

W czwartek, 09.02.2018 roku w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbyła się dyskoteka szkolna, którą zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Bożeny Leśnik i Moniki Żołnowskiej. Tematem przewodnim był karnawał. Zabawa rozpoczęła się o godzinie siedemnastej, a zakończyła trzy godziny później. Niektórzy uczniowie postanowili całkowicie oddać się karnawałowej atmosferze i włożyli przebrania. Gimnazjaliści otworzyli dyskotekę wszystkim już znanym tańcem - belgijką. Naprawdę dobrze się bawili. Następnie najodważniejsi udali się na parkiet, by tańczyć w rytm muzyki, za dobór której odpowiedzialni byli chłopcy z klasy 3A.  

Czytaj więcej...

Spotkanie Wigilijne

Tradycją Gimnazjum w Pokoju są coroczne Jasełka, które wprowadzają wszystkich w świąteczną atmosferę. W piątek 22 grudnia świąteczne przedstawienie zaprezentowali uczniowie Gimnazjum, którzy byli wspierani przez młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej. Artyści to członkowie Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunem jest pani Izabela Matuszewska. Uczniowie pod jej opieką i przy pomocy pani Bożeny Leśnik przygotowali świąteczną inscenizację.

Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia, narodzenia Bożego Syna w ubogiej stajence oraz pokłony pasterzy i Trzech Króli. Wspólne kolędowanie sprawiło, że wszyscy poczuli prawdziwą wigilijną atmosferę.

Na koniec Pan dyrektor - Henryk Łapszyński złożył wszystkim zebranym życzenia Bożonarodzeniowe oraz Noworoczne. 


 

Wyjazd do Wrocławia

Dnia 13.12.2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pokoju udali się na wycieczkę do Wrocławia. Całodniowy pobyt w pięknym mieście zapewnił nam wiele wrażeń oraz wspomnień, do których na pewno będziemy chętnie wracać.

Spod szkoły wyruszyliśmy około ósmej rano. Do Wrocławia dotarliśmy dwie godziny później. O dziesiątej w Teatrze Polskim rozpoczął się spektakl pod tytułem "Opowieść wigilijna". Brali w nim udział młodzi akrobaci, podopieczni fundacji "Ocelot". Mimo sporego talentu nastolatków oraz dobrej gry aktorskiej, zdania na temat przedstawienia są podzielone. Nie wszystkim spodobały się powietrzne akrobacje - brakowało im tradycyjnego teatru. Niektórzy jednak byli zachwyceni tą nowoczesną interpretacją.                 

Czytaj więcej...

Odwiedziny Mikołaja

Czerwona czapka, siwa broda, śmiejące się oczy i wielki wór na ramieniu... Święty Mikołaj? Któż nie zna owego pana? 6 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy mikołajki. Tego dnia na szkolnych korytarzach zrobiło się czerwono. Głowy wielu uczniów zostały przyozdobione charakterystycznymi czapkami, a wśród elementów garderoby nie zabrakło „mikołajowych” akcentów. Uczniów odwiedził nie byle jaki gość. Sam Święty Mikołaj, który przybył wraz ze swoją świtą prosto ze śnieżnej Laponii. Podarował  mnóstwo słodyczy i wniósł do szkoły świąteczny nastrój.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, za pomoc Świętemu Mikołajowi w przygotowaniu oraz dostarczeniu upominków dla każdego ucznia.

Opiekun SU Monika Żołnowska

Finał piłki halowej chłopców

W dniu 4 grudnia 2017 odbył się Wojewódzki Finał Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Brzegu. W skład drużyny reprezentującej Publiczne Gimnazjum w Pokoju wchodzili: Daniel Olszacki, Wiktor Wuczkowski, Mateusz Nawrot, Patryk Kulig, Filip Ciurla, Maksymilian Hyszczyn oraz Błażej Zając.

Drużyna z Pokoju zajęła IV miejsce. Wszystkim drużynom gratulujemy niezależnie od zdobytego miejsca i życzymy dalszych sukcesów. 

Wieczór Andrzejkowy

Dnia 1 grudnia uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Wieczorze Andrzejkowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Moniki Żołnowskiej, Grażyny Łapszyńskiej oraz Elżbiety Gosławskiej. Wieczór rozpoczęła pani Agnieszka Smorczewska, która wygłosiła prelekcję nt. gwiazdozbiorów i znaków zodiaku. Dla większości dużym zaskoczeniem okazał się fakt, że dzisiaj powinniśmy mieć jeszcze jeden znak zodiaku, bo teraz Słońce w swojej wędrówce odwiedza nie 12, jak niegdyś, ale 13 gwiazdozbiorów. Tym dodatkowym jest Wężownik. Powinniśmy więc mieć dodatkowy znak zodiaku - Wężownika. 

Po interesującym wykładzie odbyła się dyskoteka. Uczniowie świetnie się bawili przy dobrej muzyce. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy. Uczennice klasy IIIa przygotowały wróżby andrzejkowe a ich koledzy z klasy sprzęt muzyczny oraz dekorację sali. Natomiast uczennice klasy IIb przygotowały i przeprowadziły konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwo wrażeń. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku w postaci pizzy. 

Opiekun SU - Monika Żołnowska

Awansowaliśmy do finału!

Dnia 1 grudnia 2017 uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych w Kluczborku. Odbył się tam Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich w piłce nożnej halowej chłopców.Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Olszacki,  Wiktor Wuczkowski, Mateusz Nawrot, Błażej Zając, Patryk Kulig, Maksymilian Hyszczyn,  Karol Illich, Filip Ciurla

W zawodach brały udział następujące szkoły: PG Pokój, PG Ozimek, PSP Chocianowice oraz PG Kieszcz. Nasza reprezentacja zdobyła I miejsce i awansowała do finału Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w finale, który zostanie rozegrany 4 grudnia.

Warsztaty Bożonarodzeniowe

27 listopada w naszym gimnazjum odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe. Zorganizowane zostały przez Młodzieżową Radę Gminy oraz Samorząd Szkolny. Zajęcia poprowadziły panie: R. Dąbrowska, M. Żołnowska i A. Ramus. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem tworzyła filcowe ozdoby choinkowe m.in. mikołaje,  gwiazdki i  bombki. Dzięki doskonałej współpracy  powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne, które zostaną wykorzystane do dekoracji  choinki w Urzędzie Gminy w Pokoju. Warsztaty upłynęły w świątecznej i radosnej atmosferze.

Justyna Makarewicz

Podsumowanie szkolnych rozgrywek sportowych

Na przełomie października i listopada 2017 roku odbyły się w szkole rozgrywki sportowe. Chłopcy oraz dziewczęta zmierzyli się ze sobą w piłce halowej. Każdy z rozegranych meczy był ekscytujący. Pojedynki opierały się na zasadzie gry fair play. Wszyscy zawodnicy bawili się znakomicie. A oto poszczególne miejsca:

Dziewczęta:I miejsce - II A; II miejsce - II B; III miejsce - III A; IV miejsce - III B.

Chłopcy:I miejsce - III A; II miejsce - III B; III miejsce - II A.


 

„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

W naszej szkole, jak co roku odbył się uroczysty Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem uroczystości była klasa IIIB. Na początku apelu wszyscy uczniowie naszej szkolnej społeczności odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie recytowano wiersze i śpiewano patriotyczne pieśni: „Pierwsza Brygada”, ,,Piechota”, ,,Żeby Polska była Polską” Uczniom bardzo podobały się wiersze deklamowane przez Aleksandrę Kowalczyk, Natalię Szewczyk, Agatę Jarząbek, Tomasza Duraja i Marcina Kupilasa. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami. Dyrektor gimnazjum na zakończenie apelu podziękował klasie IIIB za przygotowanie uroczystej inscenizacji muzyczno- słownej. Wygłosił krótką mowę na temat historii narodu polskiego. Przypomniał, że za rok będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Klasa III B

Zwiedzamy Wrocław

Dnia 8 listopada 2017r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pokoju wraz z nauczycielkami R. Dąbrowską, I. Sonką i A. Kalbrun wybrali się do Wrocławia, aby poznać jego historię i ciekawostki z nim związane. Zwiedzanie rozpoczęto od wrocławskiego Rynku, który otoczony jest pięknymi i kolorowymi kamienicami. W centrum miasta znajduje się unikatowy Stary Ratusz oraz posąg Aleksandra Fredry, któremu jak się okazuje, często ginie pióro. Pani przewodnik pokazała wycieczkowiczom miejsce, gdzie niegdyś znajdowała się tzw. „Klatka Głupców” przeznaczona dla niesfornych mieszkańców miasta. Piękne widoki można było zaobserwować na Ostrowie Tumskim, gdzie znajduje się wiele kościołów. Odwiedzono także progi Uniwersytetu Wrocławskiego, nad którego wejściem wypisane są Cnoty Kardynalne. Ciekawym miejscem okazały się Stare Jatki - ulica, na której jest wiele pracowni artystycznych. W średniowieczu handlowano tutaj zwierzętami. Na pamiątkę tych wydarzeń we wschodniej części Jatek umieszczano figury zwierząt rzeźnych. Zwiedzanie Wrocławia nie mogłoby się obejść bez odszukania słynnych krasnoludków m.in. Życzliwka czy Obżartucha. Uczniom udało się znaleźć ich zaledwie 20 spośród 335.

Czytaj więcej...

MIŁOŚNICY ASTRONOMII W POKOJU

20 października 2017 roku w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbyło się spotkanie miłośników astronomii województwa opolskiego. Na wykładzie, obserwacjach nieba i seansach astronomicznych w mobilnym planetarium gościliśmy około 100 osób. Byli to uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pokoju, uczniowie ze szkół powiatu namysłowskiego oraz Opola, Dobrzenia Wielkiego i wielu innych miejscowości. Przyjechała młodzież i dzieci z nauczycielami, studenci fizyki z Uniwersytetu Opolskiego wraz z pracownikami naukowymi oraz prywatne osoby ze swoimi dziećmi. Organizatorem imprezy było Starostwo Namysłowskie. Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Razem dla lepszej edukacji w powiecie namysłowskim”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, a biorą w nim udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu namysłowskiego.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!

Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić… W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszego pokolenia, abyście uczyli nas pokonywania trudności i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne nam są wzorce, i Wy , Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście. W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.

 

Czytaj więcej...

Rajd do Lubieni

W dniach 29 – 30 września 2017 odbył się kolejny pieszy rajd gimnazjalistów. Pięknymi leśnymi drogami młodzi piechurzy  z klas IIA, IIB i IIIA zmierzali do miejscowości Lubienia – miejsca noclegu. Młodzież wraz z opiekunami dotarła na miejsce około godziny 12:00. Po kilkugodzinnym odpoczynku, zakwaterowaniu w pokojach i pobieżnej obserwacji najbliższej okolicy, uczestnicy rajdu udali na obiad do restauracji „Pod dębem” w Popielowie. W celu uzupełnienia sił i energii po wielogodzinnej wędrówce raczyli się znakomita pizzą hojnie ufundowaną przez Radę Rodziców.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie

Dnia 5 października 2017 roku uczniowie oraz nauczyciele, którzy biorą udział w projekcie Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim pojechali do Jura Parku w Krasiejowie. Przygoda rozpoczęła się od krótkiej przejażdżki koleją w Tunelu Czasu, podczas której zapoznaliśmy się ze zmianami ewolucyjnymi na naszej planecie. Byliśmy świadkami Wielkiego Wybuchu, kształtowania się powierzchni ziemi, pojawiania się na naszej planecie kolejnych form życia, wielkiego wymierania gatunków i ponownego odradzania się życia na ziemi. Dowiedzieliśmy się m.in., że wiele gatunków miało kiedyś olbrzymie rozmiary spowodowane większą zawartością tlenu w powietrzu.

czytaj więcej

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

Dnia 28.09.2017r. w naszej szkole odbyły się wyboru do Rady Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 70 uczniów i 14 nauczycieli. Wydano 59 kart do głosowania, oddano 58 ważnych głosów, jeden głos był nieważny. W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli następujący uczniowie:  Błażej Zając IIA, Natalia Szewczyk IIB, Patrycja Sonka IIIa, Julia Boba IIIA,  Filip Zbroszczyk IIIB, Rafał Lempart IIIB. Powyżsi uczniowie wraz z przewodniczącymi poszczególnych klas: Michałem Kowalczykiem IIB, Natalią Słowikowską IIB, Oliwia Matuszek IIIA oraz Anią Konat IIIB stanowią RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Opiekun SU Monika Żołnowska


 

Sprzątanie świata 2017

W piątek 22 września 2017 roku młodzież Publicznego Gimnazjum w Pokoju wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata – Cleanup the World”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Uczniowie sprzątali teren miejscowości Pokój. Zebrali kilkanaście worków śmieci w okolicznym lesie. Były to głównie przedmioty plastikowe: butelki, worki, pojemniki, opakowania po produktach spożywczych i przemysłowych. Młodzież była zdziwiona, że mieszkańcy w dalszym ciągu wywożą śmieci do lasu zamiast wystawić przed własną posesją w dniu odbioru odpadów segregowanych.

Czytaj więcej

Sport w Gimnazjum

W dniach 18, 19 i 20 września 2017 odbył się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej chłopców. Rozegrane zostały trzy mecze, a oto poszczególne wyniki:

III A – II AB – 5 : 2  

III A – III B – 6 : 3  

II AB – IIIB – 7 : 2   


 

Natomiast w dniach 18, 19, 20 i 21 września 2017 odbyły się zawody w piłkę palantową dziewcząt. Tym razem rozegrano aż sześć meczy:

II B – IIA – 36 : 38     
II A – III A – 33 : 41   
II B – III B – 30 : 0 
II B – III A – 37 : 49 
II A – III B – 40 : 6    
III A – III B – 36 : 0 

Zwycięzcami obu turniejów zostali uczniowie klasy III A 

 Roman Letki 


 

Drodzy uczniowie

Plan zajęć lekcyjnych, harmonogram dowozów i odwozów oraz  inne ważne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły znajdują się w zakładce dla uczniów.  

 


 

Program stypendialny „Wspieramy najlepszych”

Informujemy, iż Zarząd Województwa Opolskiego w dniach od 11 do 29 września br. ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych II, realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji:
http://www.opolskie.pl/wspieramy-najlepszych/

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie jak co roku, gospodarz szkoły Pan Dyrektor Henryk Łapszyński przywitał wszystkich uczniów oraz nauczycieli uroczyście ogłaszając koniec wakacji i życząc wszystkim uczniom sukcesów w nauce. Uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem pracy na obecny rok szkolny. Po spotkaniu całej społeczności szkolnej odbyły się klasowe spotkania uczniów z wychowawcami. Uczniowie zostali zapoznani z planami zajęć, aby od wtorku rozpocząć naukę.


Zatem rok szkolny 2017/2018, uważamy za rozpoczęty.

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 04 września 2017 r. O godzinie 8:00 odbędzie się Msza Święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju. Następnie o godzinie 9:00 odbędzie się apel w holu szkoły. Po apelu uczniowie udają się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje galowy strój szkolny.