Egzamin gimnazjalny 2017

W dniach 19,20,21 kwietnia w całej Polsce odbyły się egzaminy gimnazjalne.

Pierwszy dzień testów rozpoczął się częścią humanistyczną. O godzinie 9:00 przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań z historii i wos-u. Zaskoczyła nas duża ilość tekstów źródłowych i map. Po godzinnej przerwie zasiedliśmy do egzaminu z języka polskiego. Zgodnie z założeniami pojawiła się rozprawka o dość nietypowym temacie - mocy sprawczej marzeń.

 

W drugim dniu królowały nauki ścisłe. Część przyrodnicza okazała się bardzo trudna. Wiele kłopotów sprawiły nam zadania z chemii, biologii i geografii. O godz. 11:00 pisaliśmy test z matematyki. Wszyscy z nadzieją oczekiwali łatwiejszych zadań niż na poprzedniej części. Zgodnie z oczekiwaniami  okazał się on  dla nas  łatwy.

Trzydniowy maraton zakończyły egzaminy z języków obcych. Zdecydowanie większość uczniów sprawdzała swoją znajomość  j. angielskiego, nieliczni niemieckiego. W części podstawowej znalazły się pytania podchwytliwe, które zmyliły niektórych z nas. Natomiast  test z rozszerzenia wydawał się mniej skomplikowany, oczywiście poza gramatyką. List, którego obawialiśmy się najbardziej miał przyjemny temat dotyczył uczestnictwa w telewizyjnym programie kulinarnym. Każdy z nas dał z siebie wszystko, choć stres wywarł na nas różny wpływ. Teraz pozostał czas oczekiwania na wyniki. Oby jak najwyższe..

Zuzanna Stodolka