JESTEŚMY KREATY

Klasa IIB od 28 listopada do 23 grudnia 2016r. pełniła funkcję Gospodarza Szkoły pod kierunkiem wychowawczyni E. Banasiak. Na początku działań uczniowie z okazji Mikołaja upiekli i rozprowadzili wśród gimnazjalistów babeczki z wróżbą. Wielu częstujących się było zaskoczonych treścią ukrytego tekstu. Czy jednak wierzymy w przepowiednie? Najważniejsze, że słodkości smakowały nabywcom.

 

W okresie przedświątecznym klasa ogłosiła trzy konkursy dla wszystkich zespołów klasowych, tzn. na najładniej przystrojoną choinkę, pomysłową gazetkęąbożonarodzeniowa i wykonaną przez uczniów kolędę. Jury obejrzało trud i wydało werdykt, wiedząc, że każda grupa chętnie rywalizowała o pierwsze miejsce.

22 grudnia 2016r. klasa IIB przedstawiła Jasełka. Cały zespół wziął w nich udział. Uczniowie byli bardzo przejęci prezentacją postaci. Wszystko wzbogaciły piękne dekoracje i pożyczone do tego celu stroje. Pozostali gimnazjaliści słuchali sztuki z uwagą, panowała przy tym miła i świąteczna atmosfera. Po występie ogłoszono wyniki konkursów. Wszystkie klasy zostały docenione. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasi uczniowie są zdolni i zmotywowani oraz chętnie pracują. Wielu z nich ma talent muzyczny, który mogli zaprezentować podczas grania i śpiewania kolęd. W czasie uroczystego spotkania doceniono również konkursowiczów wiedzy o Szekspirze. O nagrody zadbała Rada Rodziców i dyrektor H. Łapszyński, a wręczyła je koordynator projektu E. Gosławska.

12 stycznia 2017r.kl.IIB przy wsparciu nauczycieli: R. Dąbrowskiej, R. Letkiego i R. Owczarka zorganizowała wyjazd na lodowisko ,,Toropol” w Opolu. Młodzież z zapałem uczestniczyła w zabawie. Śmiechu było wiele! Niektórzy po raz pierwszy mieli łyżwy na nogach. Każdy jednak próbował własnych sił i nie rezygnował… Wycieczka tak się spodobała, że 19 stycznia 2017r.pozostali uczniowie, którzy jeszcze nie skorzystali z atrakcji, postanowili wyjechać pod opieką: R. Dąbrowskiej, M. Żołnowskiej i R. Owczarka. Młodzież wróciła z tafli zadowolona i pełna wrażeń. O nastrojach niech zaświadczą dołączone zdjęcia.

Elżbieta Banasiak