Wycieczka do Wroclawia

Dnia 12 grudnia 2016 klasy drugie i trzecie Publicznego Gimnazjum w Pokoju pod opieką pani Grażyny Łapszyńskiej i pani Bożeny Leśnik wybrały się  na dawno zaplanowaną  wycieczkę do Wrocławia. W godzinach porannych autokar zawiózł uczestników do ZOO, a przede wszystkim do Afrykarium. To miejsce dostarczyło młodzieży wielu niezwykłych wrażeń i ciekawych doświadczeń. Gimnazjaliści mogli obejrzeć  egzotyczne zwierzęta w środowisku nieomal identycznym z naturalnym. W olbrzymich akwariach pływały ławice kolorowych ryb: m.in. ekscytujące płaszczki, pielęgnice, skalary, a nawet żarłoczne rekiny. W osobnych pomieszczeniach uczniowie podziwiali foki, manaty, zabawne pingwinki, a także leniwą, hipopotamią rodzinkę…

Po szybkim obiedzie uczestnicy wycieczki udali się do teatru „Komedia”, gdzie mieli okazję uczestniczyć  w spektaklu „Zemsta” Aleksandra Fredry. Przedstawienie poprzedził wykład pracownika  Ossolineum, który barwnie opowiadał o twórczości, biografii, a przede wszystkim związkach romantycznego komediopisarza z  Wrocławiem. Szczególne brawa dostały się odtwórcy roli Dyndalskiego. Zachwycił gimnazjalistów brawurową grą, nieprzystającą do zaawansowanego wieku aktora.

Syci wrażeń artystycznych uczestnicy wycieczki  powędrowali na wrocławski świąteczny jarmark, umiejscowiony na rynku. Pięknie oświetlony, jarzący się kolorami, pełen świątecznych towarów, zapachów, muzyki, pozwolił wprawić wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wyruszyli w powrotną drogę do domu. To była nie tylko udana, lecz także pouczająca wyprawa.

 

Oliwka Krauz IIA  

pod kierunkiem B. Leśnik