Wakacyjne Życzenia 

Zielono nam!

Klasy IIA i  IIIA Publicznego Gimnazjum w Pokoju  wraz z wychowawcami  okres pomiędzy 26 maja a 1 czerwca spędziły w Trójmieście, na długo oczekiwanej „zielonej szkole”. Wyjazd był także formą nagrody dla uczniów za całoroczną pracę.

Program wycieczki był ciekawy i bogaty. Już pierwszego dnia, po całonocnej podróży młodzież popłynęła na Hel. Tam zwiedziliśmy  fokarium, którego uroczy podopieczni z radością prezentowali publiczności różne sztuczki. Najbardziej zabawne okazały się skoki przez przeszkody wykonywane przez jedynego i bardzo grubego samca - Bubasa. „Pan fok” nie zachwycał gracją… Po obserwacjach zoologicznych nadszedł czas odkryć geograficznych. Wycieczkowicze przemieścili się elektrycznymi „meleksami” na helski cypel, uznawany za początek Polski. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła w pełni docenić piękno bałtyckiego krajobrazu. Powrotny rejs do Sopotu zakończył się przy molo – najdłuższym w Europie.

Czytaj więcej...

„Czytam, więc jestem!”

Trawestacja znanej filozoficznej maksymy „Cogito, ergo sum -  myślę, więc jestem) to tytuł tegorocznego szkolnego święta książki, imprezy promującej czytelnictwo wśród nastolatków.

W roku szkolnym 2016/17 gimnazjaliści realizowali szkolny projekt pod tym tytułem. Każda klasa miała inne zadania, z których musiała się wywiązać i … wywiązała! Uczniowie gimnazjum przeprowadzali  z mieszkańcami gminy wywiady na temat  czytelnictwa, tworzyli scenki teatralne, prezentując fragmenty lektur, przygotowywali gazetki ścienne „Od papirusu do e-booka” i „Muzeum książki w Rogowie Opolskim”, projektowali i wykonywali afisze reklamowe, samodzielnie opracowali projekty zaproszeń na imprezę i wydrukowali je. Poznali też trud związany z pozyskiwaniem sponsorów wspierających działania szkoły. Gimnazjaliści wykazali się kreatywnością i pomysłowością organizując  „techniczną” część imprezy: nagłośnienie, poczęstunek dla gości, lody i napoje dla uczniów, stanowiska dla jury, a nawet kwiaty na stołach – wszystko zorganizowali samodzielnie.

Czytaj więcej...

Znowu na targach edukacyjnych

Wojewódzkie Targi Edukacyjne, odbywające się co roku w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu  od lat jest  atrakcyjnym celem wycieczek gimnazjalistów. Młodzieży podoba się panujący tam gwar, możliwość porozmawiania z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, szukania porady w kwestii dokonania  wyboru dalszej drogi edukacji. Nie bez znaczenia są także liczne atrakcje przygotowane przez wystawców promujących swoje placówki. Na targach można się uczesać, zrobić manicure, zmierzyć ciśnienie, degustować potrawy, uczestniczyć w chemicznych doświadczeniach. Z roku na rok przybywa pomysłów, wzrasta dbałość o stanowiska, przybywa reklamowych gadżetów.

Czytaj więcej...

Biblioteka Josepha von Eichendorffa w Opolu – niby zwykła, a niezwykła…

W dniu 22.05.2017 uczniowie klas IIA i IIIB Publicznego Gimnazjum w Pokoju uczęszczający na język mniejszości narodowej niemieckiej pojechali na warsztaty biblioteczne do stolicy naszego województwa w ramach zajęć z przedmiotu. Zostali zaproszeni do niemieckiej biblioteki von Eichendorffa.

Czytaj więcej...

Hanna Ryniak z Publicznego Gimnazjum w Pokoju w finale konkursu wiedzy o Austrii!!!

Do walki o zdobycie głównej nagrody w XX konkursie wiedzy „Austria - kraj i mieszkańcy”, którą była wycieczka do Wiednia, ufundowana przez Biuro Podróży Almatur w Opolu, stanęło 4 kwietnia 2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu piętnastu finalistów eliminacji szkolnych, które odbyły się w ponad 40 szkołach na terenie województwa opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Udział w nich wzięło w sumie 665 osób. Wśród tych piętnaściorga finalistów znalazła się uczennica Publicznego Gimnazjum w Pokoju Hanna Ryniak.

Czytaj więcej...

Turniej piłki ręcznej chłopców

Dnia 9 V 2017 w Publicznym Gimnazjum w Kolonowskiem odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkół Wiejskich w piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięły udział gimnazja z Pokoju, Starych Siołkowic, Kolonowskiech oraz Komprachcic. W pierwszym meczu uczniowie naszej szkoły ulegli reprezentacji Publicznego Gimnazjum z Kolanowskiego 4:10. W drugim spotkaniu ponieśli porażkę z PG Komprachcice 4:13. W ostatnim spotkaniu turnieju przegrali z PG Stare Siołkowice 6:11. Należy zaznaczyć, że finałowy turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W turnieju pierwsze miejsce zajęło gimnazjum z Kolonowskich, drugie miejsce PG Stare Siołkowice, trzecie PG Komprachcice, czwarte miejsce PG Pokój. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Pichura Jakub, Urban Roman, Orzeszyna Łukasz, Czech Denis, Wuczkowski Wiktor, Olszacki Daniel, Lempart Rafał, Ciurla Filip, Nawrot Mateusz, Janas Kamil, Urbiczek Kamil.

ZŁOTE DZIEWCZYNY

Dnia 11 kwietnia 2017 roku uczennice z naszej szkoły wraz z wuefistami Panem Romanem Owczarkiem oraz Panem Romanem Letkim brały udział w finale Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich w piłkę koszykową dziewcząt, który odbył się w gimnazjum w Tarnowie Opolskim.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Na początku kwietnia br., już tradycyjnie, uczniowie naszej szkoły stoczyli zażarty bój ze znajomością  zasad polskiej ortografii. W pierwszym etapie brali udział uczniowie całej szkoły, natomiast do drugiej części przeszło 10 osób. Niektórzy byli bardzo zaniepokojeni, gdy przyszło zapisać wyrazy: pięcioipółletni, rozżarzone, łubu –du, czyhające, obrzeżach ,czy w okamgnieniu. Ostatecznie tytuł „Mistrza Ortografii” uzyskała Regina Scheitza z kl.III A. Kolejne miejsca zajęły :Wanessa Filla z IIIB i  Patrycja Sonka z kl.II A.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Czytaj więcej...

Egzamin gimnazjalny 2017

W dniach 19,20,21 kwietnia w całej Polsce odbyły się egzaminy gimnazjalne.

Pierwszy dzień testów rozpoczął się częścią humanistyczną. O godzinie 9:00 przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań z historii i wos-u. Zaskoczyła nas duża ilość tekstów źródłowych i map. Po godzinnej przerwie zasiedliśmy do egzaminu z języka polskiego. Zgodnie z założeniami pojawiła się rozprawka o dość nietypowym temacie - mocy sprawczej marzeń.

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 31 marca 2017 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaradzu  odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magdalena Arendarska, Wiktor Wuczkowski, Filip Ciurla, Kamil Kucharski, Natalia Słowikowska, Wiktoria Cieślak, Michał Kowalczyk, Michał Skorecki, Trojak Paulina, Maria Duraj, Regina Scheitza. Trzecie miejsce zajęła Maria Duraj, drugie miejsce Regina Scheitza, natomiast pierwsze miejsce zajął Kamil Kucharski. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego będą reprezentować Publiczne Gimnazjum w Pokoju w zawodach powiatowych.

Czytaj więcej...

WYNIKI TURNIEJÓW

Piłka ręczna dziewcząt

W dniu 14 marca 2017 roku uczennice naszej szkoły brały udział w zawodach sportowych w Publicznym Gimnazjum w Świerczowie. Odbyły się tam eliminacje do Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich 2017 w piłkę ręczną dziewcząt.Naszą szkołę reprezentowały:Karolina Stiler, Regina Scheitza, Wiktoria Sciana, Paulina Łukaszczyk, Maria Duraj, Oliwia Zalińska, WanessaFilla, Jadwiga Wacławik, Julia Boba, Magdalena Arendarska, Ewa Mielczarek. W zawodach brały udział następujące szkoły:PG Pokój, PG Świerczów, PG Wilków. Wyniki rozegranych meczów:PG Pokój- PG Wilków 7:2; PG Świerczów- PG Wilków 4:3; PG Pokój- PG Świerczów 5:1.Nasza reprezentacja awansowała do finału Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich w piłkę ręczną.

Czytaj więcej...

Sukces na wysokim szczeblu…

Uczennice Publicznego Gimnazjum w Pokoju  - Wanessa Filla z klasy IIIB i Hanna Ryniak z klasy IIA sprawiły całej społeczności szkolnej wspaniałą niespodziankę. Przeszły przez wszystkie szczeble Konkursu Języka Polskiego 2017 i dotarły aż do ścisłej czołówki eliminacji wojewódzkich.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Gimnazjalnych w Pokoju bierze udział w projekcie „Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim”

Powiat Namysłowski otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 na realizację projektu z zakresu wsparcia kształcenia ogólnego.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści lubią pomagać

Dnia 15 stycznia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju odbyła się impreza w związku z XXV finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu uczniów Publicznego Gimnazjum w Pokoju z dużym zaangażowaniem wzięło w niej udział. Sześcioro wolontariuszy z naszej szkoły od rana zbierało do puszek datki. Wykazali się oni dużą wytrwałością i pogodą ducha, mimo iż musieli zmagać się z niską temperaturą, śniegiem i oblodzonymi chodnikami.

Czytaj więcej...

JESTEŚMY KREATY

Klasa IIB od 28 listopada do 23 grudnia 2016r. pełniła funkcję Gospodarza Szkoły pod kierunkiem wychowawczyni E. Banasiak. Na początku działań uczniowie z okazji Mikołaja upiekli i rozprowadzili wśród gimnazjalistów babeczki z wróżbą. Wielu częstujących się było zaskoczonych treścią ukrytego tekstu. Czy jednak wierzymy w przepowiednie? Najważniejsze, że słodkości smakowały nabywcom.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wroclawia

Dnia 12 grudnia 2016 klasy drugie i trzecie Publicznego Gimnazjum w Pokoju pod opieką pani Grażyny Łapszyńskiej i pani Bożeny Leśnik wybrały się  na dawno zaplanowaną  wycieczkę do Wrocławia. W godzinach porannych autokar zawiózł uczestników do ZOO, a przede wszystkim do Afrykarium. To miejsce dostarczyło młodzieży wielu niezwykłych wrażeń i ciekawych doświadczeń. Gimnazjaliści mogli obejrzeć  egzotyczne zwierzęta w środowisku nieomal identycznym z naturalnym. W olbrzymich akwariach pływały ławice kolorowych ryb: m.in. ekscytujące płaszczki, pielęgnice, skalary, a nawet żarłoczne rekiny. W osobnych pomieszczeniach uczniowie podziwiali foki, manaty, zabawne pingwinki, a także leniwą, hipopotamią rodzinkę…

Po szybkim obiedzie uczestnicy wycieczki udali się do teatru „Komedia”, gdzie mieli okazję uczestniczyć  w spektaklu „Zemsta” Aleksandra Fredry. Przedstawienie poprzedził wykład pracownika  Ossolineum, który barwnie opowiadał o twórczości, biografii, a przede wszystkim związkach romantycznego komediopisarza z  Wrocławiem. Szczególne brawa dostały się odtwórcy roli Dyndalskiego. Zachwycił gimnazjalistów brawurową grą, nieprzystającą do zaawansowanego wieku aktora.

Syci wrażeń artystycznych uczestnicy wycieczki  powędrowali na wrocławski świąteczny jarmark, umiejscowiony na rynku. Pięknie oświetlony, jarzący się kolorami, pełen świątecznych towarów, zapachów, muzyki, pozwolił wprawić wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wyruszyli w powrotną drogę do domu. To była nie tylko udana, lecz także pouczająca wyprawa.

 

Oliwka Krauz IIA  

pod kierunkiem B. Leśnik 

Tydzień Szekspirowski w Publicznym Gimnazjum w Pokoju

Z okazji przypadającej w tym roku 400 rocznicy śmierci angielskiego dramaturga i poety Williama Szekspira w Publicznym Gimnazjum w Pokoju zorganizowano obchody poświęcone pisarzowi pt. Tydzień Szekspirowski. W dniach 5 – 9 grudnia odbyły się liczne konkursy. Były to: Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Szekspira, Konkurs Znajomości Lektury „Romeo i Julia”, Konkurs Recytatorski fragmentów utworów Szekspira, Konkurs Epistolograficzny „Listy do Julii lub do Romea”, Konkurs Plastyczny na plakat reklamujący sztukę Szekspira. Oprócz tego na głównym korytarzu szkoły uczniowie mogli obejrzeć gazetkę ścienną poświęconą dramaturgowi, zapoznać się z jego dziełami na wystawie książek Szekspira, które zostały wypożyczone z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pokoju oraz poznać cytaty z utworów Szekspira, które funkcjonują w języku codziennym. We wtorek 6 grudnia wszystkie klasy uczestniczyły w projekcji filmów. Klasy pierwsze obejrzały filmową adaptację Romea i Julii, klasy trzecie Makbeta. Klasy drugie zapoznały się z życiem w epoce elżbietańskiej na podstawie filmu Zakochany Szekspir.

 

Czytaj więcej...

Na miłosną nutę…

W dniu 18 listopada 2016 roku troje uczniów Publicznego Gimnazjum w Pokoju wzięło udział w X Jubileuszowym Konkursie Recytatorskim o tematyce miłosnej, którego gospodarzem był Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie. Uczestnicy imprezy zostali niebywale miło przyjęci, ugoszczeni napojami oraz słodkimi przekąskami. Wśród uczniów i opiekunów panowała przyjemna atmosfera przyjaznej i zdrowej rywalizacji. Poziom występów okazał bardzo wysoki, a konkurencja liczna, bo pojawiło się aż 38 recytatorów z różnych gimnazjów w naszym powiecie. Tym bardziej cieszy fakt, że uczennica klasy IIA – Aleksandra Kowalczyk - została wyróżniona dyplomem i wspaniałą nagrodą, którą odebrała z rąk wicestarosty namysłowskiego. Miło jest się przekonać o tym, iż wielka poezja, ponadczasowa mowa emocji, ciągle jeszcze inspiruje i zachwyca współczesnych nastolatków.

Czytaj więcej...

Poezja, przyroda, życie…

23 listopada 2016 roku to dzień, w którym w Pokoju niepodzielnie królowała poezja. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Pokoju zorganizowali Gminny Konkurs Recytatorski. Wiodącym tematem wierszy recytowanych przez uczestników była polska przyroda. Po przedszkolakach i uczniach szkół podstawowych na wspaniale udekorowanej scenie pojawili się gimnazjaliści reprezentujący Publiczne Gimnazjum w Pokoju. Palma pierwszeństw przypadła w tej konkurencji uczennicy klasy IIIA Wiktorii Ścianie, za nią uplasowała się Łucja Prusik z klasy IIA , trzecie miejsce zajęła Oliwia Krauz również z klasy IIA. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i wyrazy uznania. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

„Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim”

 Regulamin rekrutacji do projektu

pn. „Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim" TUTAJ

 

 


Powiatowe zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców

18.11.2016 r. w hali Publicznego Gimnazjum w Świerczowie odbyły się turnieje dziewcząt i chłopców w halowej piłce nożnej.

Nasze gimnazjum reprezentowali:

Dziewczęta: Jadwiga Wacławik (IIIB), Wanessa Filla (IIIB), Oliwia Zalińska (IIIB), Wiktoria Sciana (IIIA), Klaudia Radziej (IIIA), Paulina Łukaszczyk (IIIA), Maria Duraj (IIIA), Sabina Lempart (IB), Katarzyna Kowalczyk (IB), Izabela Janas (IA).

Chłopcy: Mateusz Nawrot (IIA), Daniel Olszacki (IIA), Wiktor Wuczkowski (IIA), Kacper Dedek (IIB), Rafał Lempart (IIB), Kamil Janas (IIIA), Kacper Kruszelnicki (IIIA), Kamil Urbiczek (IIIA), Denis Czech (IIIB), Jakub Piechura (IIIB), Roman Urban (IIIB).

Czytaj więcej...

Zawody sportowe - piłka halowa 2016

Rozegrane zostały zawody sportowe w piłce nożnej halowej o mistrzostwo szkoły dziewcząt i chłopców.

Wyniki przedstawiają się następująco: 

Pierwsza Sesja Młodzieżowej Rady Gminy


„Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży gminy Pokój, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesem młodzieży, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań Rady”

Czytaj więcej...

Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 09.11.2016 roku klasa IIA w ramach dyżuru zorganizowała apel na temat Święta Niepodległości. Wszystkie gimnazjalne klasy wraz z nauczycielami zebrały się w holu głównym o godz. 9:15, aby wysłuchać recytatorów i obejrzeć występ poświęcony tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy. Narratorzy ciekawie opowiadali o pogmatwanych dziejach Polaków i ich niestrudzonemu dążeniu do odzyskania wolnej ojczyzny. Inni uczniowie IIA pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary. Niektórzy chłopcy przebrali się w wojskowe mundury i czapki - rogatywki, dzięki czemu publiczność mogła łatwiej przenieść się myślą w dawno minione czasy.  Występom gimnazjalistów towarzyszyła prezentacja multimedialna, którą obejrzała zgromadzona na uroczystości społeczność szkolna. Składały się na nią obrazy polskich malarzy, nawiązujące do istotnych wydarzeń z historii Polski. W prosty, a jednak przejmujący sposób, gimnazjaliści oddali hołd tym, dla których wolność narodu stanowiła największą wartość.

Czytaj więcej...

„Ludzie ludziom zgotowali ten los” -Zofia Nałkowska

  

Dnia 10 listopada 2016 r. klasy trzecie i drugie Publicznego Gimnazjum w Pokoju wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Oświęcimiu, Brzezince, a także odwiedziły zamek w Pszczynie. Miała ona na celu zapoznanie uczniów z historią obozu powstałego w 1940 r., miejscem kaźni kilku milionów więźniów. 

Czytaj więcej...

Obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Dnia 30.09. 2016r w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym Organizatorem ŚDTM było Wydawnictwo WKM Rachmistrz. Zostało ono założone w 1995 roku przez Andrzeja Grabowskiego, twórcę kart Grabowskiego oraz pomysłodawcę Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.Ta akcja edukacyjna jest bezpłatna i odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób i jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.W tym roku do akcji zgłosiło się 2977 szkół. Otrzymaliśmy licencję Organizatora Lokalnego, upoważniającą do organizacji tego wydarzenia. Główny Organizator udostępnił nam materiały niezbędne do przeprowadzenia ŚDTM takie jak: losy, logo, plakaty, scenariusze gier i wiele innych.

Czytaj więcej...

Wycieczka w Góry Opawskie

13 października klasy I wraz z wychowawcami: A. Kalbrun i M. Żołnowską i p. R. Dąbrowską udały się na wycieczkę w Góry Opawskie, aby zdobyć ich najwyższy szczyt, Biskupią Kopę. Pogoda tego dnia nie była wymarzona. Wiał chłodny wiatr i delikatnie padał deszcz.

W trakcie jazdy autobusem wszystkim sprzyjały humory. Nawet było kilku „śpiewaków”, którzy urozmaicili nam czas piosenkami. Droga przebiegła szybko i bezpiecznie. Kiedy dotarliśmy na miejsce, wszyscy dzielnie wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę w góry.

Czytaj więcej...

Kopa Biskupia jest nasza…

W poniedziałek 03.10.2016r. klasa IIB  wraz z wychowawczynią Elżbietą Banasiak i panią Dąbrowską wybrała się na szkolną wycieczkę. Ponieważ wszyscy lubimy góry, pojechaliśmy do Jarnołtówka, by zdobyć szczyt- Kopę Biskupią. Liczyliśmy na słoneczną pogodę, ale w tym dniu na dworze szalał wiatr, a deszcz nawet na chwilę nie przestawał padać.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Berlina - wrzesień 2016

29 i 30 września 2016 roku grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Pokoju pod opieką nauczycieli: Pani Grażyny Łapszyńskiej, Pani Renaty Burneckiej i Pani Elżbiety Gosławskiej wzięła udział w wycieczce do Berlina i do aquaparku Tropical Islands. Celem wyjazdu był kontakt z żywym językiem niemieckim, poznanie zabytków stolicy Niemiec, integracja młodzieży i kształtowanie postawy aktywnego spędzania wolnego czasu. W Berlinie uczniowie zwiedzili Muzeum Pergamońskie, gdzie obejrzeli Bramę Bogini Isztar oraz Bramę z Miletu, wjechali na wieżę TV na Alexanderplatz, aby podziwiać panoramę miasta. Potem odbył się rejs statkiem wycieczkowym po Sprewie, w czasie którego ogladaliśmy z komentarzem w języku polskim i niemieckim najważniejsze budynki usytuowane nad brzegami rzeki. Następnie obejrzeliśmy budynek Reichstagu i Bramę Brandenburską oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Kolejnym punktem programu były pomniki związane z historią Pokoju. Był to konny pomnik Fryderyka II Wielkiego oraz posągi pięciu jego najwybitniejszych generałów, których popiersia w XIX wieku znajdowały się w Elizjum w parku angielskim w naszej miejscowości. Na koniec pełnego wrażeń dnia udaliśmy się na Potsdamerplatz i na shopping.

Czytaj więcej...

e-szkoła

Link do logowania w e-szkole:

https://uonetplus.eszkola.opolskie.pl/gminapokoj

 

.

 


Konkurs fotograficzny "Zadrzewienia z daleka i bliska"

Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Zadrzewienia z daleka i bliska".

Czytaj więcej...

PLAN LEKCJI i DOWOZY

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ ORAZ HARMONOGRAM DOWOZÓW W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W POKOJU  ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE DLA UCZNIÓW.