SUKCESY UCZNIÓW KLAS TRZECICH W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH

Dnia 19.05.2016r. odbył się XIV Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr I w Opolu. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 39 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentowały następujące uczennice z klasy III A: Teresa Chrzan, Kornelia Sonka i Karolina Marczak (opiekun L. Dawid). Reprezentantki uzyskały dobre wyniki drużynowe, a Karolina Marczak w klasyfikacji indywidualnej zajęła II miejsce. Uroczyste wręczenie pucharów i nagród odbyło się w ZSO nr I dnia 2.06.2016r.

Dnia 15.03.2016r. odbył się w I LO w Namysłowie III Powiatowy Konkurs Matematyczny „Namysłowski Pitagoras” pod patronatem Starosty Namysłowskiego. W tym roku wzięło w nim udział 22 uczniów gimnazjum i 14 ze szkół ponadgimnazjalnych. Klasy trzecie naszego gimnazjum reprezentowały uczennice z klasy III A: Karolina Marczak i Kornelia Sonka. Kornelia uzyskała 95% , natomiast Karolina 100% poprawnych rozwiązań. Konkurs o tytuł „Namysłowskiego Pitagorasa” zakłada przyznanie tylko jednej nagrody. Komisja konkursowa po ponownej wnikliwej analizie prac zdecydowała o przyznaniu tytułu uczennicy innego gimnazjum, która miała taki sam wynik.

Uczennice klas trzecich uczestniczyły również w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”, którego założeniem jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. Wzięły w nim udział : Teresa Chrzan, Kornelia Sonka i Karolina Marczak.

Dnia 26.01.2016r odbył się w naszej szkole etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczennica Teresa Chrzan zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursów matematycznych i życzymy podobnych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.

Leokadia Dawid