Gimnazjaliści na Dniach Otwartych Szkół Ponadgimnazjalnych w Namysłowie

Dnia 31.03.2016r uczniowie klas trzecich pod opieką Pani Renaty Dąbrowskiej i Pani Izabeli Matuszewskiej uczestniczyli w Dniach Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych w Namysłowie. Były to placówki: Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza, Zespół Szkół Mechanicznym im. Żołnierzy Września 1939 oraz Zespół Szkół Rolniczym im. Tadeusza Kościuszki .

Gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach, konkursach i obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycieli i uczniów poszczególnych szkół. Spotkali się z przedstawicielami Firmy Diehl, oferującej naukę zawodu, a absolwentom szkoły pracę. Ciekową propozycją dla uczniów okazało się liceum ogólnokształcące, ponieważ prawie wszyscy maturzyści zdają w 100% ten egzamin. Atutem tej szkoły jest też to, że jest mała, wobec tego wszyscy się znają, a uczeń traktowany jest podmiotowo.

Miło było nam powitać podczas zwiedzania szkół naszych absolwentów: Andżelkę Krysiak, Sandrę Zadeberną, Sławomira Ruszczaka, Jakuba Piwowarczyka, Natalię Jasińską, którzy cieszyli się z naszego przybycia i z życzliwością wspominali lata spędzone w naszym gimnazjum.W każdej szkole częstowano gimnazjalistów słodyczami oraz ciepłym posiłkiem.

                                                                                                   Renata Dąbrowska