Bal Wszystkich Świętych

„Taki duży, taki mały może świętym być” - tak śpiewało ponad 60 uczestników Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 31 października w Świetlicy Wiejskiej w Krogulnej. Impreza stanowiła alternatywę dla Halloween. Bal Wszystkich Świętych to przykład zabawy, z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei: kochający Ojciec i niebo pełne przyjaciół - świętych, którzy pokazali jak pięknie jest żyć wartościami.... 

Bal rozpoczęło nabożeństwo w kościele w Krogulnej, przygotowane przez ks. proboszcza Krzysztofa Rusinka.Następnie orszakiem świętym wszyscy udali się do wiejskiej sali, gdzie wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali dla dzieci wspaniałe zabawy, wśród nich tańce, zgadywanki, piosenki, konkurs na przebranie. Dzieci wraz z wolontariuszami bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej i nie tylko. Wśród radośnie pląsających mogliśmy spotkać świętych:Teresę, Marię, Natalię, Franciszka, Jana Pawła II, Dominika, Jakuba, Floriana, Jana Chrzciciela, nie zabrakło też Archaniołów i anielskich zastępów.

Dla przybyłych dzięki życzliwości wielu rodziców oraz Pań z Krogulnej przygotowano pyszny poczęstunek: wyśmienite domowe wypieki i ciasteczka.

Zabawę zakończyliśmy modlitwą, by podziękować Bogu za wspólnie spędzony czas radości.  Dzieci żegnając się,  z uśmiechem mówiły: „Było cudownie i radośnie. Chcemy więcej” a rodzice przyznawali, że przygotowania do balu, jak i sama zabawa dały im szansę, aby poznać lepiej świętych.

Ogromnie się cieszymy, że nasze zaproszenie na zabawę ze Świętymi przyjęło tyle rodzin. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania ks. Krzysztofowi Rusinkowi – proboszczowi parafii Pokój, Pani Renacie Urydze – opiekunce Samorządu Szkolnego ZSP w Pokoju, wszystkim Paniom, które przyczyniły się do przygotowania poczęstunku, wolontariuszom za poświęcony czas, okazaną radość, pomysłowość i opiekuńczość.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Życzymy wszystkim wielu sił do naśladowania Świętych oraz codziennego zachwytu Niebem i naszą drogą do Świętości.

 

Izabela Matuszewska- opiekun SKC POKÓJ

 

Zdjęcia z imprezy Tutaj