Gimnazjaliści w teatrze.

45 - osobowa grupa gimnazjalistów pod opieką czworga pedagogów w dniu 20 listopada 2014 roku udała się do opolskiego teatru im. Jana Kochanowskiego na spektakl pod tytułem  „Szalone nożyczki”.
Dla niektórych uczniów gimnazjum był to pierwszy pobyt w „prawdziwym, dorosłym” teatrze. Tym bardziej raduje fakt, że sztuka okazała się naprawdę interesująca. Jej akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim mieszczącym się na parterze starej kamienicy. Piętro tego domu zamieszkuje właścicielka całej posesji, starsza już i bardzo majętna pianistka.  W pewnym momencie okazuje się, że staruszka została brutalnie zamordowana, a w kręgu podejrzanych znalazło się  zaledwie kilka osób – pracowników i bywalców salonu… Do widzów należało trudne zadanie wskazania osoby potencjalnie podejrzanej o popełnienie krwawej zbrodni.
Wielkie wrażenie wywarła na młodzieży gra aktorska, zwłaszcza rewelacyjnego fryzjera Antoniego, zabawne i łatwe w odbiorze teksty, świetna scenografia, lecz przede wszystkim fakt, że sami widzowie współtworzyli spektakl.  Opolscy aktorzy podołali wyzwaniu zagrania widowiska interaktywnego, potrafili skłonić młodzież do zabierania głosu, wyrażania własnych opinii, konfrontowania poglądów z innymi uczestnikami przedstawienia.
W wypadku „Szalonych nożyczek” edukacja teatralna okazała się zadaniem łatwym, przyjemnym i efektywnym. Uczniowie naszego gimnazjum z niecierpliwością oczekują kolejnej premiery.