Gospodarzenie III A

Dyżur gospodarza szkoły klasie IIIA przypadł na październik i początek listopada, a jego  motyw przewodni stanowił popularny w gimnazjum temat zdrowego stylu życia. Już w pierwszym tygodniu na korytarzu zawisła gazetka związana z ruchem i promująca różne formy aktywności fizycznej.  Na kolejnej postanowiliśmy upamiętnić ulubiony dzień męskiej części uczniów: Dzień Chłopaka.  Z tej samej okazji odbyło się również  głosowanie na najfajniejszego chłopaka, które  w znacznym stopniu zainteresowało nie tylko dziewczyny.
Następnie nasza klasa skupiła się na zbliżającym się wielkimi krokami Dniu Edukacji Narodowej. Po pierwsze- oczywiście zabraliśmy się za zrobienie  gazetki. Według wieloletniej tradycji w tym dniu należało  wyrazić swój szacunek dla nauczycieli, dlatego zajęliśmy się przygotowaniem uroczystego apelu, który odbył się 13 października. Poruszająca przemowa i piosenki z pewnością zyskały uznanie publiczności. Jednak największym fenomenem okazały się kabarety w wykonaniu klas III.  Widzowie o mały włos nie spadli z krzeseł, kiedy na scenie pojawiali się aniołowie w perukach, małe (duże) dziewczynki z lizakami, bohaterowie ,,Gwiezdnych Wojen” mówiący po śląsku i zrzędliwa królewna z narratorem, który za dużo wie. W tym roku Dzień Nauczyciela bez wątpienia spodobał się i uczniom i pedagogom.
Klasa IIIA nie potrafi długo siedzieć bezczynnie, dlatego już po paru dniach została wykonana nowa piękna gazetka na temat jesieni. Zorganizowaliśmy także rajd pieszo-rowerowy do Lubieni. W dniach 17-18 października po wyczerpującej trasie i wielu innych zajęciach czekały nas warsztaty robienia zdjęć, integracja w grupie i mnóstwo wspaniałej zabawy. Czas był wypełniony po brzegi, nie znalazło się ani odrobinki  miejsca na nudę. Mimo wyczerpującego dnia, jak się okazało, aktywność uczniów nie osłabła również w nocy. Skąd my bierzemy tyle energii? Cóż, to niestety pozostanie tajemnicą, której nie zdradzimy dorosłym, ku niezadowoleniu naszych  niewyspanych opiekunek.
Myliłby się ten, kto sądziłby, że działalność dyżurującej IIIA na tym się skończyła. Dbając o estetyczny wygląd  korytarzy  szkoły, a zarazem chcąc przypomnieć uczniom obowiązujące kalendarium wydarzeń, wykonaliśmy okolicznościowe gazetki na temat Dnia Papieża Jana Pawła II oraz Dnia Wszystkich Świętych i Halloween. W takim zalewie wielu  godnych upamiętnienia uroczystości, wszystkie zadania musieliśmy sprawiedliwie  podzielić między siebie.
Na zakończenie zorganizowaliśmy  w dniu 29.10 wyjazd do kina na głośny w ostatnim czasie film ,,Miasto 44”. Uczniowie chętnie skorzystali z tej okazji.  Rzecz jasna, wcale nie po to, aby przepadły im lekcje, tylko żeby przekonać się, czy produkcja ta jest faktycznie warta swoich doskonałych opinii. Szczegółowo dopracowane sceny, efekty specjalne i wzruszające losy bohaterów zachwyciły niejednego widza.
To już niestety ostatni dyżur klasy IIIA, gdyż w tym roku szkolnym pożegnamy nasze ukochane gimnazjum i pozostawimy po sobie same dobre wspomnienia.

N. Bąkowska IIIA