XII Festiwal Nauki w Opolu

Goszcząca w naszej szkole p. dr Katarzyna Książek, która przywiozła nam p. Marcina Szpanko na kolejny wykład z astronomii jest Koordynatorem Uczelnianym ds. Organizacji XII Opolskiego Festiwalu Nauki. Skorzystaliśmy z jej pomocy aby wybrać dla naszych uczniów najciekawsze zajęcia podczas Dnia Otwartego, które odbywać się będą na Uniwersytecie podczas XII Festiwalu Nauki.

Oto nasz program:
9:00 Pokazy termicznych i temperaturowych efektów magnetycznych dla grupy 30os.

O godzinie
10:00 uczniowie podzielą się na dwie grupy i część uda się na matematyczno-fizyczną grę terenową z nagrodami, która będzie poprowadzona przez studentów, a druga grupa w tym czasie odbędzie następujące zajęcia: 

10:00 Planowane postarzanie (zajęcia z chemii). 
11:00 Gry komputerowe i fizyka, czy coś je łączy? 
12:00 Trzeci żywioł 
13:00 Niezwykłe doświadczenia z fizyki. 

Na koniec o godz. 14:00 wszyscy pojedziemy windą na najwyższy poziom Domu Studenckiego „Niechcic” do obserwatorium astronomicznego i tam znany już nam p. Marcin Szpanko opowie o obserwacjach Słońca i pokaże przez teleskop - zaopatrzony w odpowiednie filtry - plamy oraz inne zjawiska występujące na Słońcu.

Dziewczęta klas drugich, które dotychczas pracowały w kółku fizycznym - Tereska Walas i Sara Scheitza (obie z kl. IIB) – podjęły się zadania współuczestniczenia w organizacji wyjazdu dla swoich kolegów i koleżanek z naszego gimnazjum. Zapraszają do zapisywania się na wycieczkę – liczba miejsc ograniczona! Nasza szkoła na tym festiwalu będzie pierwszy raz i mamy nadzieję, że wyjazdy te staną się kolejną, cenną tradycją naszej szkoły.

Natomiast p. dr Katarzyna Książek zaprasza uczniów wraz z rodzicami na pozostałe imprezy przeznaczone dla małych grup - odbywać się one będą się na teranie całego Opola już od piątku, kiedy to od godz. 17 do 24 będzie czas na „Noc nauki”. Trwać będą przez cały weekend i warto zapoznać się z programem na stronie
http://www.festiwal.po.opole.pl/

Marzena Draszczuk