FINAŁY W KOSZYKÓWCE

Dnia 1 kwietnia 2014 roku w Korfantowie odbyły się Wojewódzkie Finały Mistrzostw w koszykówce chłopców. Nasi koszykarze mieli okazję zmierzyć się w walce z drużynami z Dobrzenia Wielkiego, Izbicka oraz Korfantowa. Gra toczyła się o wielką stawkę – medale, puchary, tytuł laureata, ale przede wszystkim punkty do rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Żadna ekipa nie miała zamiaru rezygnować z tych wspaniałych trofeów, dlatego od początku narzucono wysoki poziom rozgrywek. Zmaganiom młodych sportowców towarzyszyły wielkie emocje, którym dali upust na boisku. To z tego powodu pojawiały się często nieczyste zagrania, jednak były one zawsze sprawiedliwie „ odgwizdywane” przez obiektywnego sędziego. Dzięki swojej determinacji oraz imponującym umiejętnościom nasza drużyna wywalczyła miejsce na podium. Na wygranej w meczu, zaważyło kilka punktów i mocne nerwy naszych chłopaków. Zdołali utrzymać wysoki poziom i formę aż do ostatniej sekundy, co poskutkowało 3 miejscem w tym istotnym dla młodych sportowców turnieju.

W naszej szkolnej reprezentacji występującej pod wodzą Pana Romana Letkiego znaleźli się następujący uczniowie: Grzegorz Gryl, Jakub Tomaszewski, Filip Bednarek, Rafał Gumienny, Kacper Idczak, Damian Olszacki, Daniel Filus, Szymon Nowak, Przemysław Balas, Patryk Klyszcz.

Wkrótce potem, bo już 3 kwietnia 2014r. w Tarnowie Opolskim rozegrał się Wojewódzki Finał w koszykówce dziewcząt. W turnieju oprócz naszej drużyny wystąpiły także grupy z Czarnowąsów, Chróściny oraz Tarnowa Opolskiego. Podobnie jak chłopcy drużyna żeńska walczyła o ważne nagrody. Także w tych rozgrywkach dało się zauważyć bardzo wysoki poziom, co zawodniczki odczuły już w pierwszym meczu. Nasze reprezentantki zagrały wówczas z gospodyniami. Niestety, mimo dużych umiejętności i jeszcze większego zapału, musiały uznać wyższość reprezentacji z Tarnowa Opolskiego. Sytuacja nie poprawiła się w kolejnej walce, przeciwniczki wygrały zaledwie kilkoma punktami, co w dużym stopniu popsuło humor Pokojankom. Ostatni, decydujący pojedynek zagrały z pełną determinacji agresywnością. Na nieszczęście, sędzia odgwizdywał każde, nawet najmniejsze przewinienia, które później zemściły się na naszych dziewczętach. Jednak w ostatniej chwili dogoniły rywalki i stanęły z nimi do dogrywki. Mimo dokładnych wskazówek trenera Pana Romana Owczarka reprezentantki naszego gimnazjum nie zdobyły wystarczającej ilości punktów, by stanąć na podium. Tak czy owak, wróciły one do szkoły z nowymi doświadczeniami i zapałem systematycznego doskonalenia swoich sportowych umiejętności.

W naszej reprezentacji wystąpiły:

Alexandra Szymala, Oliwia Piszczałka, Paulina Duraj, Justyna Bednarek, Karolina Stefan, Justyna Stiller, Nina Bąkowska, Dominika Kowalska, Emilia Dawid, Agata Kula, Emilia Helińska.

reporterka - Paulina Duraj