Rozgrywki sportowe w piłce koszykowej

W marcu 2014 roku w naszej szkole odbyły się półfinały meczów piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. Oprócz naszej – pokojowskiej reprezentacji, mieliśmy okazję gościć drużyny ze Świerczowa, Zagwiździa oraz z Domaszowic. O godzinie 9 zwarci i gotowi zawodnicy rozpoczęli walkę o wygraną i tym samym wejście do finału. Poziom gry młodych koszykarzy był nieco zróżnicowany, jednakże cały czas utrzymywał się na wysokim poziomie. Sportowcy dawali z siebie wszystko, ponieważ nie chcieli zawieść ani siebie, ani tym bardziej swojej drużyny. Podczas zmagań na boisku, każdemu towarzyszyły ogromne emocje. Zdarzały się niewielkie faule, jednak były one bardziej efektem przypadku niż złośliwości. Zawodnicy pamiętali o zasadzie fair play, więc podczas imprezy panowała przyjazna atmosfera. Jak w każdym meczu bywa, ktoś musiał przegrać, aby wygrać mógł ktoś. W tym wypadku, zarówno w przypadku dziewcząt, jak i chłopców niepokonana okazała się drużyna naszej szkoły, której serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Domaszowic oraz dziewczyny z Zagwiździa. Najmniej szczęścia miały dziewczęta z Domaszowic oraz chłopcy z Zagwiździa, którzy zajęli trzecie miejsce.

W marcu nasze szkolne drużyny dziewcząt i chłopców wzięły udział w rozgrywkach półfinałowych piłki ręcznej. Obie reprezentacje naszego gimnazjum zajęły drugie miejsce, co niestety nie dało awansu do finału.

W meczach wzięli udział następujący uczniowie:
Aleksandra Szymala, Oliwia Piszczałka, Daria Adamczyk, Paulina Duraj, Justyna Bednarek, Karolina Stefan, Dominika Kowalska, Agata Kula, Justyna Stiller, Nina Bąkowska, Emilia Dawid, Aleksandra Wójtowicz, Grzegorz Gryl, Jakub Tomaszewski, Filip Bednarek, Rafał Gumienny, Kamil Szubart, Przemysław Balas, Jarosław Suliga, Kacper Idczak, Daniel Filus oraz Szymon Nowak.

Link do galerii: TUTAJ