Gimnazjaliści…na biegunie.

Dnia 06.12.2013 roku wszyscy uczestnicy mikołajkowej wycieczki do Kinoplexu w Opolu, zorganizowanej przez IIIB, zgromadzili się przed budynkiem gimnazjum już o godzinie 7:30. Prawie 50 gimnazjalistów pod opieką nauczycieli oczekiwało na przybycie autokaru, który punktualnie o 8:15 wyruszył do stolicy naszego województwa. Krótko przed seansem zdążyliśmy zaopatrzyć się w bilety i oczywiście popcorn!

Film poświęcony był Jasiowi Meli i jego rodzinie. Opowiada o trudnych losach chłopca, który w dzieciństwie stracił młodszego brata i obwiniał się o jego śmierć. To na wiele lat zaburzyło pozytywne relacje w rodzinie. Na domiar złego, wkrótce potem nastoletni Jasiek został potwornie porażony prądem. W efekcie utracił nogę i rękę. Po amputacji młodego Melę dopadło nieuchronne załamanie psychiczne. Jednakże, dzięki pomocy rodziny, a zwłaszcza ojca, pokonał nie tylko swoje słabości, kalectwo, ale również dokonał rzeczy niewyobrażalnych. Jako najmłodszy i jedyny niepełnosprawny zdobył Biegun Północny. Wielkie zasługi w tej kwestii miał opiekun i mentor Jaśka – Marek Kamiński.

Ta historia, choć mało mikołajkowa, poruszyła nas do głębi i skłoniła do refleksji. Nie ma takich ograniczeń, których nie bylibyśmy pokonać.

Angelika Krysiak i Marcelina Szramowska