Wyboru do Samorządu Uczniowskiego 2018/2019

Dnia 28.09.2018r. w naszej szkole odbyły się wyboru do Rady Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 32 uczniów i 12 nauczycieli. Wydano 35 kart do głosowania, oddano 34 ważnych głosów, jeden głos był nieważny. W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli następujący uczniowie:  Weronika Kaczmarek kl.IIIa, Natalia Szewczyk kl.IIIb, Natalia Słowikowska kl.IIIb. Powyżsi uczniowie wraz z przewodniczącymi poszczególnych klas: Emilią Łakomy kl.IIIa i Wiktorią Gil kl.IIIb, stanowią RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Czytaj więcej...

Warto być dobrym - Wolontariat jest cool

Nasze Szkolne Koło Caritas działa w społeczności szkolnej i lokalnej już sześć lat. Nasi najstarsi wolontariusze są już studentami, a nawet pracownikami. Za nami mnóstwo akcji, wspólnych miłych wspomnień, doświadczeń. Dzięki pracy na rzecz SKC staliśmy się jak jedna wielka rodzina. Niestety w tym roku ostatni wolontariusze kończą edukację w naszym Gimnazjum. Nie chcemy jednak, by ich dzieło miłosierdzia przestało istnieć, wciąż tak wiele osób potrzebuje pomocy. Dlatego odwiedziliśmy młodszych kolegów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, by zaprezentować im naszą działalność.

Czytaj więcej...

Klasy trzecie gimnazjalne na filmie “Dywizjon 303”

Dnia 26 września wszyscy uczniowie Gimnazjum w Pokoju udali się do kina Helios w Opolu na seans pt. Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera, który odwiedzał lotników w ich bazie w Northolt.

W ekranizacji obejrzymy polskich lotników, którzy wzięli udział w obronie Anglii przed nalotami niemieckimi w 1940 roku. Nieoceniona pomoc naszych rodaków przyczyniła się do odparcia ataku III Rzeszy, a tym samym zwycięstwa Wielkiej Brytanii. 

Dzieląc się swoimi refleksjami po seansie, uczniowie zwrócili uwagę na świetnie przedstawione sceny walk powietrznych oraz dobór aktorów, uwzględniający rzeczywiste podobieństwo do postaci historycznych. Docenili także bohaterstwo polskich lotników. Film bardzo się wszystkim podobał i był wspaniałą lekcją historii.

 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 3 września w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie jak co roku, gospodarz szkoły Pan Dyrektor Henryk Łapszyński przywitał wszystkich uczniów oraz nauczycieli uroczyście ogłaszając koniec wakacji i życząc wszystkim uczniom sukcesów w nauce. Uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem pracy na obecny rok szkolny. Po spotkaniu całej społeczności szkolnej odbyły się klasowe spotkania ostatniego rocznika uczniów gimnazjum z wychowawcami. Uczniowie zostali zapoznani z planami zajęć, aby od wtorku rozpocząć naukę.


Zatem rok szkolny 2017/2018, uważamy za rozpoczęty.

Relacja z wycieczki klasy I A

Dnia 20.06.2013 r. roku odbyła się wycieczka edukacyjna mająca na celu podziwianie krajobrazów naszej pięknej gminy. Uczniowie klasy I gimnazjum pod opieką pani Krystyny Gawryś i pani Grażyny Łapszyńskiej odwiedzili dumę swojego rejonu, czyli tereny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i stawy hodowlane Gospodarstwa Rybackiego w Krogulnej.
Czytaj więcej...


Czytaj więcej...

Nowe numery Gimzetki!

Najnowszy, siódmy numer Gimzetki już do pobrania w zakładce "GIMZETKI"!
Dodatkowo pojawił się Numer Specjalny o Fizyce i Astronomii, również dostępny w zakładce "Gimzetki".

XIII Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Społeczność szkolna Publicznego Gimnazjum w Pokoju ma powód do dumy, gdyż uczeń klasy III A RAFAŁ ŚWIĘTEK został LAURETEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO.
Czytaj więcej...


Czytaj więcej...