Piórniki do Afryki

 


Po raz trzeci z ogromną przyjemnością włączyliśmy się całą społecznością szkolną w akcję „Piórniki do Afryki”. 

Udało się nam zebrać  spory karton wyposażonych piórników. To dary od całych klas, jak i od pojedynczych darczyńców. Cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele z takim zaangażowaniem pomogli w zbiórce. Szkoła otrzymała podziękowanie od organizatora.

Czekamy na kolejną edycję akcji, aby ponownie wziąć w niej udział!
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 28 listopada uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Wieczorze Andrzejkowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Moniki Żołnowskiej, Grażyny Łapszyńskiej oraz Elżbiety Gosławskiej. Na początku spotkania młodzież miała możliwość poznać swoją przyszłość poprzez lanie wosku, z którego wyszły najrozmaitsze kształty. Następnie każdy z przybyłych gości częstował się ciastkami z wróżbą upieczonymi przez zdolne uczennice. Po tym jakże miłym i przyjemnym wstępie nadszedł czas na właściwą część wieczoru, czyli dyskotekę. Uczestnicy świetnie bawili się tańcząc i słuchając ulubionej muzyki.  W połowie imprezy uczniowie mieli czas na odpoczynek, podczas którego mogli porozmawiać przy pizzy ufundowanej przez Radę Rodziców, by później znów oddać się zabawie np. takiej jak granie w grę „Just Dance”.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Opola

Dnia 19 listopada uczniowie Gimnazjum w Pokoju wzięli udział w wyjeździe do Opola. W wycieczce uczestniczyli również uczniowie Szkół Podstawowych z Domaradza i Pokoju. Pobyt w Opolu rozpoczęliśmy od zwiedzania ciekawych obiektów architektonicznych. Odwiedziliśmy zbudowaną z czerwonej cegły katedrę. Rynek, który zachował średniowieczny kształt, a w jego sercu znajduje się dostojny ratusz. Podziwialiśmy urokliwe kamieniczniczki oraz najstarszy kościół  Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha położony na najwyższym, górującym nad miastem wzniesieniu.

Czytaj więcej...

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 9 listopada uczniowie wraz z  gronem pedagogicznym naszej szkoły zebrali się o godzinie 11:11 w holu głównym, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Trzymając biało-czerwoną flagę i stojąc dumnie na baczność odśpiewano 4 zwrotki hymnu narodowego. Wszyscy zamierzali w ten sposób ukazać swoją przynależność do Ojczyzny i wyrazić wdzięczność tym, którzy stanęli w walce o wyzwolenie Polski z rąk zaborców. Jednocześnie chcieli przypomnieć o tym, jak ciekawą historię posiada nasz kraj.

Uczestnikom towarzyszył duch patriotyzmu, więc wszystkie działania wypadły tak, jak zamierzano. Tegoroczne klasy III zjednoczyły siły, przez co efekt końcowy był niesamowity.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej
Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić… W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszego pokolenia, abyście uczyli nas pokonywania trudności i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne nam są wzorce, i Wy, Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście. W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.


 

 

Czytaj więcej...

Reportaż z zawodów piłki nożnej dziewcząt

Dnia 24 października 2018 roku odbyły się zawody sportowe w piłkę nożną halową dziewcząt w Świerczowie.  Przed meczem nasze reprezentantki nie przejmowały się niewielkim przygotowaniem, wręcz przeciwnie, były zdeterminowane do walki. Pierwsze starcie rozegrało się pomiędzy drużynami z Namysłowa i Świerczowa z rezultatem 4:0. Kolejny mecz został zagrany przez reprezentantki Pokoju i Świerczowa. Mecz zakończył się sukcesem naszych dziewczyn z wynikiem 3:2 a zadowolone zwycięstwem nie spoczęły na laurach i przystąpiły do gry z jeszcze większą zawziętością.

Czytaj więcej...

W hołdzie Niepodległej…

Dziewiąty  października dla wielu uczniów w Polsce był dniem trudnych zmagań z polską ortografią. Tego dnia miały miejsce eliminacje szkolne w Wojewódzkim Dyktandzie Niepodległości, Po polsku o historii, stanowiącego element obchodów narodowego święta – stulecia odzyskania niepodległości. Na Opolszczyźnie organizatorem imprezy jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Opolu, odbywa się również w 8 innych województwach Polski.

Czytaj więcej...

Wyboru do Samorządu Uczniowskiego 2018/2019

Dnia 28.09.2018r. w naszej szkole odbyły się wyboru do Rady Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 32 uczniów i 12 nauczycieli. Wydano 35 kart do głosowania, oddano 34 ważnych głosów, jeden głos był nieważny. W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli następujący uczniowie:  Weronika Kaczmarek kl.IIIa, Natalia Szewczyk kl.IIIb, Julia Chajnowska kl.IIIb. Powyżsi uczniowie wraz z przewodniczącymi poszczególnych klas: Emilią Łakomy kl.IIIa i Wiktorią Gil kl.IIIb, stanowią RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Czytaj więcej...

Warto być dobrym - Wolontariat jest cool

Nasze Szkolne Koło Caritas działa w społeczności szkolnej i lokalnej już sześć lat. Nasi najstarsi wolontariusze są już studentami, a nawet pracownikami. Za nami mnóstwo akcji, wspólnych miłych wspomnień, doświadczeń. Dzięki pracy na rzecz SKC staliśmy się jak jedna wielka rodzina. Niestety w tym roku ostatni wolontariusze kończą edukację w naszym Gimnazjum. Nie chcemy jednak, by ich dzieło miłosierdzia przestało istnieć, wciąż tak wiele osób potrzebuje pomocy. Dlatego odwiedziliśmy młodszych kolegów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, by zaprezentować im naszą działalność.

Czytaj więcej...

Klasy trzecie gimnazjalne na filmie “Dywizjon 303”

Dnia 26 września wszyscy uczniowie Gimnazjum w Pokoju udali się do kina Helios w Opolu na seans pt. Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera, który odwiedzał lotników w ich bazie w Northolt.

W ekranizacji obejrzymy polskich lotników, którzy wzięli udział w obronie Anglii przed nalotami niemieckimi w 1940 roku. Nieoceniona pomoc naszych rodaków przyczyniła się do odparcia ataku III Rzeszy, a tym samym zwycięstwa Wielkiej Brytanii. 

Dzieląc się swoimi refleksjami po seansie, uczniowie zwrócili uwagę na świetnie przedstawione sceny walk powietrznych oraz dobór aktorów, uwzględniający rzeczywiste podobieństwo do postaci historycznych. Docenili także bohaterstwo polskich lotników. Film bardzo się wszystkim podobał i był wspaniałą lekcją historii.

 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 3 września w Publicznym Gimnazjum w Pokoju odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie jak co roku, gospodarz szkoły Pan Dyrektor Henryk Łapszyński przywitał wszystkich uczniów oraz nauczycieli uroczyście ogłaszając koniec wakacji i życząc wszystkim uczniom sukcesów w nauce. Uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem pracy na obecny rok szkolny. Po spotkaniu całej społeczności szkolnej odbyły się klasowe spotkania ostatniego rocznika uczniów gimnazjum z wychowawcami. Uczniowie zostali zapoznani z planami zajęć, aby od wtorku rozpocząć naukę.


Zatem rok szkolny 2017/2018, uważamy za rozpoczęty.